نگاهی به آثار آلمودوار در موزه هنر معاصر نیویورک

نگاهی به آثار آلمودوار در موزه هنر معاصر نیویورک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موزه هنرهای معاصر نیویورک به تازگی مراسمِ «نگاهی به آثار پدرو آلمودوار»، کارگردان برجسته اسپانیایی را برپا کرد.

آگهی

موزه هنرهای معاصر نیویورک به تازگی مراسمِ «نگاهی به آثار پدرو آلمودوار»، کارگردان برجسته اسپانیایی را برپا کرد. راجندرا روی مدیر بخش فیلم موزه هنر معاصرِ نیویورک در این باره می گوید: «پدرو کسی است که بدون ترس، مرزهای بسیاری را شکسته است؛ یعنی با تمرکزش بر زنان و شخصیتهایی با میل جنسی سرکش. اینها موضوعاتی است که می بینیم امروز دیگر در سینما عادی شده، اما وقتی او این کار را شروع کرد، مطرح کردن این گونه مسائل بسیار جسارت آمیز بود.»

آلمودوار که برنده اسکار نیز شده، گفت با شرکت در این مراسم گویی به خانه بازگشته است، وی افزود: «نخستین بار، سال ۱۹۸۴ بود که من برای نمایش یکی از فیلمهایم به شرکت در جشنواره ای که در این موزه برگزار شده بود دعوت شدم. آنجا بود که فیلمهای من به مخاطبان آمریکایی معرفی شد و حالا بعد از ۳۰ سال با یک فیلم تازه برگشته ام همان جا.»

تازه ترین فیلم آلمودوار که خولیتا نام دارد داستانِ دختری است که به یک فرقه خاص می پیوندد و از خانواده خود جدا می شود. این فیلم که براساس داستانی از آلیس مونرو نویسنده کانادایی ساخته شده نخستین بار در جشنواره کَن به نمایش درآمد.

بازیگر محبوب آلمودوار رُزی دی پالما نیز که در این مراسم حضور داشت درباره او گفت: «معنی واژه هنرپیشگی در زبان فرانسه بازی کردن است، در اسپانیایی هم همینطور. این کاری است که همیشه کنار پدرو انجام می دهم، ما واقعا کنار او بازی می کنیم. کار کردن با او واقعا دلچسب است. همیشه خودم را حین کار به دست او می سپارم.»

فیلم خولیِتا ششمین فیلم این کارگردان است که از سوی کشور اسپانیا به بخش بهترین فیلم خارجی مراسم اسکار فرستاده می شود. مراسم نگاهی به آثار پدرو آلمودوار تا ۱۷ دسامبر در موزه هنر معاصر نیویورک ادامه خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد