Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

«باب، گربه خیابانی»؛ فیلمی درباره بازگشت به زندگی عادی

«باب، گربه خیابانی»؛ فیلمی درباره بازگشت به زندگی عادی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «باب، گربه خیابانی» بر اساس داستانی پر فروش و واقعی به همین نام ساخته شده است.

آگهی

فیلم «باب، گربه خیابانی» بر اساس داستانی پر فروش و واقعی به همین نام ساخته شده است. فیلم زندگی جیمز بوئن، نوازنده خیابانی را روایت می کند که پیش تر معتاد بوده است. از هنگامیکه یک گربه خیابانی مریض احوال به منزل جیمز راه پیدا می کند زندگی او هم دگرگون می شود.

گربه که از این پس باب نام می گیرد به خاطر پرستاریهای جیمز بهبود می یابد و صاحب تازه اش را در همه جا حتی در اتوبوس شهری همراهی می کند.

لوک تریداوی که نقش جیمز بوئن را بازی کرده است درباره تجربه بازیش با یک گربه در این فیلم می گوید: «گربه های دیگری نیز در فیلم حضور دارند. ولی باب تنها گربه ای بود که حتی زمانی که در محله های پر رفت و آمد لندن بودم، به راحتی روی شانه ام می نشست. این البته به این دلیل است که او، بیش از من، سالها تجربه این کار را داشت.»

جیمز بوئن – که این فیلم بر اساس زندگی او ساخته شده است- در سال ۲۰۰۷ در یک برنامه درمان اعتیاد ثبت نام می کند و می تواند در آپارتمانی که به او داده شده زندگی کند. با اینحال رویارویی با این گربه است که جیمز را قادر می سازد تا به زندگی عادی باز گردد، صبح زود از خواب بیدار شود و بر اعتیادش غلبه کند.

وی که در تالیف داستان زندگیش با نویسنده اثر همکاری کرده است درباره تاثیر باب می گوید: «من واقعا مدیون این مرد کوچک هستم که به من تمامی این فرصتها را داد و توانست نگاه بسیاری را در جهان تغییر دهد. واقعا امیدوارم تماشاگران در دنیا این فیلم را ببینند. امیدوارم آنها هم به اندازه ما که در ساخت فیلم لذت بردیم خشنود باشند.»

روتا گدمنتاس بازگیر نقش مکمل این فیلم می گوید: «جیمز آدم فوق العاده ای است. هنگام فیلمبرداری هیجان زده بود. اینکه وی در هنگام ساخت حضور داشت عجیب بود. ولی همه اینها به دلیل وجود اوست. حضورش باعث می شد که صحنه ها واقعی تر به نظر برسند.»

فیلم «باب، گربه خیابانی» توسط راجر اسپاتیسوود، کارگردان کانادایی، ساخته شده است.

این فیلم در ماههای نوامبر و دسامبر در سینماهای اروپا و و آمریکا به نمایش در می آید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد