اکران فیلم «ستیغ اره ای» جدیدترین فیلم مل گیبسون

اکران فیلم «ستیغ اره ای» جدیدترین فیلم مل گیبسون
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«ستیغ اره ای» جدیدترین فیلم مل گیبسون و بازگشت او به کارگردانی پس از ده سال است.

آگهی

«ستیغ اره ای» جدیدترین فیلم مل گیبسون و بازگشت او به کارگردانی پس از ده سال است. فیلم براساس واقعیت ساخته شده و روایت پزشکی جوان در ارتش آمریکا را به تصویر می کشد که به دلایل مذهبی و اخلاقی حاضر به حمل سلاح و شرکت در جنگ نیست. اما سرانجام در جنگ جهانی دوم و در نبرد اوکیناوا بین آمریکا و ژاپن، یک تنه بیش از ۷۰ نفر از همرزمان زخمی اش را نجات می دهد و مدل افتخار را از هری ترومن، رییس جمهوری وقت آمریکا دریافت می کند. نمایش این فیلم در جشنواره فیلم ونیز با استقبال شدید همراه شد.

اندرو گارفیلد، بازیگر شخصیت دکتر دزموند داس می گوید: « وقتی یک انسان با گوشت و استخوان، نه ابرقهرمان، بدون سلاح یا زره یکراست وارد میدان نبرد می شود فراتر از قهرمانی است. او تنها با یک انجیل و قلبی پر از محبت و کمک به مردم، چه ژاپنیها یا آمریکاییها وارد این عرصه می شود.»

مل گیبسون کارگردان فیلمهایی مانند «شجاع دل» و «مصائب مسیح» می گوید دوبار پیشنهاد کارگردانی فیلم را رد کرده ولی سرنجام داستان دزموند داس او را متقاعد کرد. او می گوید: «باید از سنگ باشی که از داستان این مرد و کارهایی که او انجام داده متاثر نشوی. آیا می توانستم واکنش نشان ندهم؟ فکر نمی کنم. وقتی به او فکر می کنم قلبم فشرده می شود و وقتی فکر می کنم که هنوز کسانی مانند او وجود دارند بی اندازه خوشحال می شوم.»

مل گیبسون کارگردان و بازیگر ۶۰ ساله بزودی جایزه کارگردان هالیوود را دریافت می کند. فیلم «ستیغ اره ای» هفته آینده در آمریکا و سپس در کشورهای اروپایی اکران می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد