Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

موزه توالت و لگن قدیمی در پراگ

موزه توالت و لگن قدیمی در پراگ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موزه توالت و لگن قدیمی در پراگ به اندازه ای پر رونق شده است که موسس آن در صدد جابجایی به محل بهتری در بخش قدیمی شهر است تا برای جهانگردان قابل دسترس تر باشد.

آگهی

موزه توالت و لگن قدیمی در پراگ به اندازه ای پر رونق شده است که موسس آن در صدد جابجایی به محل بهتری در بخش قدیمی شهر است تا برای جهانگردان قابل دسترس تر باشد. کشف توالتهای قدیمی در جریان بازسازی یک ساختمان قدیمی، به علاقه غیر معمول جمع آوری توالت و لگنهای قدیمی تبدیل شد.

رناتا سدلاکووا، صاحب موزه توالتهای قدیمی می گوید: «موزه تصادفا ایجاد شد. ما یک قلعه قدیمی در نزدیکی پراگ خریدیم که توالت های باروک و گوتیک داشت. علاقه ما از اینجا شروع شد. پس از آن تاریخ و نحوه استفاده مردم از توالت و لگن خانگی و همچنین نحوه تخلیه و حفظ بهداشت آنها در دوره های مختلف را بررسی کریدم. در میان دو هزار شی نگهداری شده از جمله لگن اتاق خواب ناپلئون، آبراهام لینکن در کاخ سفید تا الیزابت ملکه بریتانیا قدیمی ترین شی مربوط به قرن پانزدهم میلادی است.

شاید صاحبان این موزه روی گنجینه ای نشسته باشند ولی درباره ارزش کلکسیون خود توضیحی ندادند، کلکسیونی که از نمونه های اندک در دنیا است. موزه جدید ماه دسامبر در بخش قدیمی پایتخت جمهوری چک باز می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روز جهانی توالت؛ «۳ میلیارد نفر امکان دست شستن با آب و صابون را در منزل ندارند»

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی