آثار مدرن و معاصر در نمایشگاه هنر فریز لندن

آثار مدرن و معاصر در نمایشگاه هنر فریز لندن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مجموعه ای از بهترین آثار هنر مدرن و معاصر در نمایشگاه و بازار هنر «فریز» (Frieze) در لندن در نمایش است.

آگهی

مجموعه ای از بهترین آثار هنر مدرن و معاصر در نمایشگاه و بازار هنر «فریز» (Frieze) در لندن در نمایش است. این آثار شامل نقاشی، مجسمه و اجرای زنده نامهای شناخته شده و همچنین هنرمندان نوظهور است. بیش از ۱۶۰ گالری شناخته شده از نیویورک تا هنگ کنگ آثار خود را به پایتخت بریتانیا آورده اند.

استل لووات، منتقد هنری با اشاره به حضور زنان هنرمند می گوید: «امسال زنان بسیاری در نمایشگاه شرکت کرده اند که کم سابقه است زیرا زنان در دنیای هنر حضور کمرنگتری دارند. منظورم این نیست که آثار هنری زنان بهتر است. بلکه به رسمیت شناختن زنان نکته جالب این نمایشگاه است.»

«پروژه صورتی: میز» کار پورتیا مونسون در سال ۱۹۹۴، اشاره روشنی به ذهنیت جامعه از دخترانه بودن است. گالری «پی پاو» (PPOW) نیویورک، یکی از مدافعان هنر زنان، آثار این هنرمند تجسمی آمریکایی را به نمایشگاه آورده است.

پورتیا مونسون می گوید: «می خواستم نشان دهم زن بودن چیست و تداعی کردن زن بودن با این رنگ چه معنایی دارد. صورتی برای من کشش داشت ولی نسبت به دلیل این گرایش کنجکاو بودم، چون زن هستم و یا چون صورتی به عنوان رنگ زنانه شناخته شده است.»

در کنار نمایشگاه، پارک مجسمه و استادان «فریز» تا ژانویه ادامه خواهد داشت. چهاردهمین دوره نمایشگاه و بازار هنر«فریز» از ششم تا نهم اکتبر (۱۵ تا ۱۸ مهر) در پارک «ریجنتز» لندن در معرض دید عموم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«گاه و بیگاه» با هوش مصنوعی؛ بیتل‌ها پس از ۵۴ سال به صدر جدول ترانه‌های محبوب بریتانیا رسیدند

جشنوارهٔ فیلم کودک و نوجوان شارجه؛ سینما با کودکان و برای کودکان

برگزاری جشنواره بین‌المللی جاز در شهر باکو با حضور ۱۹ نوازنده