جشنواره تئاتر و هنرهای نمایشی رایگان در بوداپست

جشنواره تئاتر و هنرهای نمایشی رایگان در بوداپست
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در طول جشنواره تئاتر، شهر سگد در جنوب مجارستان به صحنه اجرای نمایش گروه های تئاتری از کشورهای شرق و جنوب اروپا تبدیل می شود.

آگهی

در طول جشنواره تئاتر، شهر سگد در جنوب مجارستان به صحنه اجرای نمایش گروه های تئاتری از کشورهای شرق و جنوب اروپا تبدیل می شود. این جشنواره نه روزه توسط انجمن تئاتر «ماسک» برای ترویج هنری های نمایشی و نوآورانه تاسیس شد.

گزارشگر یوروینوز از محل جشنواره می گوید: «در بیست و پنج سال گذشته انجمن ماسک ، بیش از ۲۰۰ گروه تئاتر تازه کار از سی کشور را به شهر سگد دعوت کرده است. »

قلب جشنواره «دی آلتر»، آلترا مرکز هنرهای نمایشی معاصر واقع در حیاط کنیسه قدیمی شهر است. جوزف بالوگ، مدیر هنری این جشنواره با اشاره به ویژگی آن می گوید: «ویژگی آن زنده نگه داشتن گذشته است. این کار را با کشاندن و جلب همکاری جوانان و نسل جدید با حلقه تئاتری پیش می برد. به آنها فضا و پشتیبانی می دهیم و کار را مدیریت می کنیم.»

جشنواره با نمایش «دفترچه خاطرات یک دیوانه» نوشته گوگل با بازی هنرمندانه توماس کرستز شروع شد. داستان آن درباره یک کارمند دون پایه دولتی است که نمی تواند از قید و بند های اجتماعی و طبقاتی رها شود. کارگردان این نمایش که یکی از چهره های شاخص تئاتر مستقل مجارستان است یادآوری می کند به نظر گوگل تنها راه رها شدن، دیوانه شدن شخصیت است. یکی از آثار جالب این جشنواره نمایش گروه تئاتر صربستان بر اساس داستان کوتاه ولادیمیر سولوویوف، فیلسوف روس قرن نوزدهم است که تضاد بین ملت های مختلف بر اساس توهم و پیشداوری های مذهبی را روایت می کند.

تئاتر مستقل همیشه برای تامین منابع مالی با مشکل مواجه بوده است. به گفته استاد دانشگاه فیلم و تئاتر بوداپست این بخش در مجارستان برای تامین مالی رویکرد تجاری در پیش گرفته است. همه تئاتر ها و نمایش های این جشنواره که سال ۱۹۹۱ تاسیس شد برای تماشاگران رایگان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان

«گاه و بیگاه» با هوش مصنوعی؛ بیتل‌ها پس از ۵۴ سال به صدر جدول ترانه‌های محبوب بریتانیا رسیدند