تازه های موسیقی: آلبوم راک از ایسلند و موفق در آمریکا

تازه های موسیقی: آلبوم راک از ایسلند و موفق در آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«بیورک» امروز شناخته شده ترین نام در موسیقی ایسلند با شهرت جهانی است.

آگهی

«بیورک» امروز شناخته شده ترین نام در موسیقی ایسلند با شهرت جهانی است. گروه چهارنفره «کالئو» (KALEO) هم در آمریکا موفقیت چشمگیری پیدا کرده اند. این گروه راک که اولین آلبوم را سال ۲۰۱۳ منتشر کرد با همکاری با یک شرکت ضبط و نشر موسیقی شناخته شده آمریکایی دومین آلبوم خود به نام «ای / بی» (A/B) را روانه بازار کرده است.

جی جی جولیان سان، خواننده اصل گروه از ستاره شدن در کشورش می گوید: «خیلی سریع پیش آمد. گروه را نوامبر ۲۰۱۲، چهار سال پیش تشکیل دادیم. بهار سال ۲۰۱۳ ترانه ای ایسلندی منتشر کردیم. یکباره مشهور شد و یکی از ترانه هایی بود که آن سال دائم از رادیو پخش می شد. پس از آن آلبومی ساختیم که آن هم موفقیت فوق العاده ای بود. خیلی خوش اقبال بودیم. بله تا بحال خوش شانس بودیم ومی دانید گویی از همان اول مثل یک ماجرا بود.»

جی جی جولیان سان، خواننده اصلی گروه که در ایلسند، کشور آتشفشانها بزرگ شده است و همیشه رویایی جنوب آمریکا را داشته است. او با اشاره به تاثیر از موسیقی دیگران می گوید: «از موسیقی دهه ۵۰، ۶۰ و بعد ۷۰ الهام گرفته ام. و باز هم عقب تر می روم به دهه ۳۰ و دلتا بلوز. می توانم بگویم این الهام اصلی من در ساختن موسیقی است.»

آلبوم جدید «کالئو» به نام «ای/ بی» با همکاری یکی تهیه کننده های نام آشنای موسیقی ساخته شده و تلفیقی از ترانه های ملایم و شیرین فولک، راک بلوز و گیتار ارتعاشی دهه ۷۰ را در خود دارد. گروه ایسلندی «کالئو» سرگرم برگزاری تور معرفی آلبوم جدید است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان

«گاه و بیگاه» با هوش مصنوعی؛ بیتل‌ها پس از ۵۴ سال به صدر جدول ترانه‌های محبوب بریتانیا رسیدند