تازه های نمایشگاههای هنری در اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تازه های نمایشگاههای هنری در اروپا

«گراند پاله» پاریس هر ساله پذیرای نمایشگاه فردی هنرمندان مختلف است. هوانگ یونگ پینگ هنرمند آوانگارد چینی با چیدمان خود موسوم به «امپراتوریها» در نمایشگاه امسال شرکت کرده است. این چیدمان آلومینیومی و به وزن ۱۳۳ تن، اسکلت یک مار غول پیکر را به نمایش می گذارد. به نظر این هنرمند، این اثر سطوح معنایی متفاوتی را داراست و در برگیرنده تاریخ، هنر و فلسفه است.

آثار مونا حاطوم هنرمند فلسطینی تبار و ساکن بریتانیا در نگارخانه هنرهای «مدرن تیت» لندن تا اوایل شهریور ماه (اواخر اوت) به نمایش گذاشته شده است. آثار وی زیبایی و وحشت را در هم ادغام کرده اند و بیانگر تضادها و پیچیدگیهای دنیای مدرن هستند.

قفسهای اعجاب انگیز لوییز بورژوا، هنرمند فرانسوی نیز در موزه گوگنهایم بیلبائو در اسپانیا به نمایش در آمده اند. این آثار که جزو آخرین کارهای هنرمند است فضاهایی بسته و مملو از احساس را به نمایش می گذارند. این نمایشگاه تا چهارم سپتامبر برپاست.

نمایشگاه دو سالانه معماری ونیز به مدیریت الخاندرو آراونا هنرمند شیلیایی و با عنوان «گزارش از پیش رو» برگزار شده است. ۸۸ هنرمند از ۳۷ کشور جهان در این نمایشگاه شرکت کرده اند. در میان آثار به نمایش در آمده می توان به فرودگاهی برای پهپادها و سازه های شهرسازی مدرن اشاره کرد. این نمایشگاه تا اواخر ماه نوامبر به روی عموم گشوده است.