Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

۲۵ سالگی تاسیس برنامه «رسانه» اتحادیه اروپا و رقابت در دنیای دیجیتال

۲۵ سالگی تاسیس برنامه «رسانه» اتحادیه اروپا و رقابت در دنیای دیجیتال
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برنامه موسوم به «رسانه» (MEDIA) اتحادیه اروپا ۲۵ سال پیش با هدف تقویت صنعت سینما و ادیوویژال اروپا تاسیس شد. از دو سال پیش بخش تازه ای به نام «واحد

آگهی

برنامه موسوم به «رسانه» (MEDIA) اتحادیه اروپا ۲۵ سال پیش با هدف تقویت صنعت سینما و ادیوویژال اروپا تاسیس شد. از دو سال پیش بخش تازه ای به نام «واحد خلاقیت» (Unit Creative Europe MEDIA) در این سازمان ایجاد شد تا با افزایش رقابت بین نهادهای فرهنگی، به آفرینش های هنری در اروپا کمک کند.

مدیر «واحد خلاقیت» برنامه رسانه اتحادیه اوپا می گوید: «ما در مرحله پیش از تولید و شکل گیری پروژه های فیلمسازی و همچنین پس از تولید یعنی معرفی و نشر به پروژه ها کمک می کنیم. آنها می توانند در کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنند. برنامه رسانه اروپا بستری سازماندهی شده برای تولید کننده های فیلم، ناشران و توزیع کنندگان است. هدف برنامه مدیا نه تنها تسهیل تولید و ساختن فیلم بلکه تسهیل توزیع و نمایش آن در سینماهای کشورهای مختلف اروپا است.»

پروژه «ستاره های نوظهور اروپایی» یکی از برنامه های مورد حمایت این واحد، بستری برای معرفی ستاره های جوان به صنعت سینمای اروپا است که امسال طی شش روز در فستیوال فیلم برلین برگزار شد. برنامه «رسانه» از رویدادهای مختلف سینمایی از جمله جشنواره برلین و کن و همچنین نشست فیلم کارتون حمایت می کند.

اما با رشد فناوری اودیوویژال، سینما وتلویزیون جایگاه ویژه خود را از دست داده اند. مدیر «واحد خلاقیت» در این زمینه گفت: «یکی از چالش های برنامه رسانه، استفاده از شیوه های تازه تبلیغ، کانال های تازه نشر و توزیع و همچنین کاربست تمام ابزارهای دیجیتال نه تنها در اروپا بلکه فراتر از آن است. صنعت اودیوویژال باید راه های تازه برای جلب مخاطبان و بویژه مخاطبان جوان پیدا کند که به شیوه های تازه بیننده های پرطرفدار این محصولات هستند. چالش مهم ما جلب مخاطبان با شیوه های تازه است. »

برنامه «خلاقیت رسانه ای» اتحادیه اروپا از تمام مراحل پروژه های فیلمسازی حمایت می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد