Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فیلم «ذیب» نماینده اردن در اسکار ۲۰۱۶

فیلم «ذیب» نماینده اردن در اسکار ۲۰۱۶
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«ذیب» اولین فیلم بلند ناجی ابونوار، کارگردان اردنی فیلمی پرماجرا و روایتی از انتقام و بقا در صحرای اردن است. رویدادهای فیلم حول شخصیت محوری آن، پسر

آگهی

«ذیب» اولین فیلم بلند ناجی ابونوار، کارگردان اردنی فیلمی پرماجرا و روایتی از انتقام و بقا در صحرای اردن است. رویدادهای فیلم حول شخصیت محوری آن، پسر بچه ای می گذرد که قربانی کنجکاوی اش شده و ناگهان وارد دنیای بزرگسالی می شود.

سال ۱۹۱۶ و در بحبوحه جنگ جهانی اول در استان حجاز امپراتوری عثمانی، ذیب کودک صحرانشین تصمیم می گیرد با یک سرباز انگلیسی همسفر شود. در این سفر خطرناک، صحرا صحنه درگیری بین نیروهای شورشی و مزدوران مسلح است. ذیب برای زنده ماندن، باید تصمیم های سخت بگیرد و با کودکی و دنیای آن یکباره خداحافظی کند.

کارگردان برای ساخت فیلم و تجربه نزدیک از فرهنگ صحرانشینان، چندین ماه را در صحرای اردن گذراند. این تجربه عمیق در فرهنگ بومی، در تصاویر بدیع و ناب فیلم و همچنین کیفیت کاربرد آنها بازتاب پیدا کرده است. «ذیب» برنده جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره ونیز شد و یکی از پنج نامزد دریافت اسکار در رشته بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان است. صرف نظر از نتیجه اسکار، فیلم «ذیب» ساخته ناجی ابو نوار، تجربه سینمایی ارزشمندی است. باید منتظر کارهای آینده این کارگردان اردنی باشیم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد