بازگشت راکی: «کرید»، فیلم تازه سیلوستر استالونه

بازگشت راکی: «کرید»، فیلم تازه سیلوستر استالونه
نگارش از Euronews

سیلوستر استالونه با فیلم تازه ای از راکی به پرده نقره ای بازگشته است. فیلم «کرید»، ماجرای تازه این قهرمان فیلم های حادثه ای است که سال ۱۹۷۶ در سینما متولد شد.

سال ۲۰۰۶، سیلوستر استالونه اعلام کرده بود که «راکی بالبوآ» آخرین فیلم این مجموعه خواهد بود. اما ٩ سال بعد راکی جدید روی فرش قرمز در لس آنجلس گفت: «این فیلم حالت زندگینامه ای و شخصی دارد، صرفا یک فیلم سینمایی نیست و جنبه تجارتی آن مهم نبود. اما طی ساختن فیلم که دو سال و نیم طول کشید بارها به ادامه کار شک کردم. ولی کارگردان ادامه داد و حق با او بود.»

فیلم، داستان پسر آپولو کرید، رقیب پیشین راکی است که برای یادگرفتن مشت زنی به فیلادلفیا می رود و از راکی بالبوآ، رقیب پدرش می خواهد او را آموزش دهد. مایکل بی جردن نقش این شخصیت را ایفا می کند.

رایان کوگلر، کارگردان و نویسنده فیلم می گوید: «از وقتی که فیلمسازی را شروع کردم می خواستم فیلمی درباره مشت زنی بسازم. ورزش فوق العاده ای است، به زیبایی به زبان سینمایی ترجمه می شود و همیشه فیلم های موفقی هستند. صرف نظر از پس زمینه داستانی، این ورزش برای کارگردان ها بخوبی قابل اقتباس است. من با راکی بزرگ شدم و هوادار آن بودم. ولی فکر نمی کردم روزی یک فیلم راکی بسازم.»

اکران فیلم «کرید» از ۲۷ نوامبر در آمریکا و کانادا شروع می شود و طی ماه های دسامبر و سپس در ژانویه در سینماهای بسیاری از کشورهای دنیا نمایش داده می شود.