Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سالن کنسرت فیلارمونیک پاریس

با همکاری
سالن کنسرت فیلارمونیک پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سالن کنسرت فیلارمونیک پاریس ماه ژانویه گذشته گشایش یافت. این بنا با معماری خیره کننده اش، بخشی از مجموعه “سیته دو لا موزیک” در منطقه نوزدهم پاریس

سالن کنسرت فیلارمونیک پاریس ماه ژانویه گذشته گشایش یافت. این بنا با معماری خیره کننده اش، بخشی از مجموعه “سیته دو لا موزیک” در منطقه نوزدهم پاریس است. معمار آن ژان نوول، معمار فرانسوی است.

لوران بل، رییس فیلارمونیک پاریس درباره ساخت این بنا می گوید: «هدفمان این بود که هم عاشقان موسیقی کلاسیک که رپرتوار موسیقی کلاسیک را خوب می شناسند جذب کنیم، و هم مخاطبان جدیدی را کسانی را که یا به این دلیل که جوان هستند یا چون از حال و هوای موسیقی کلاسیک هراس دارند، همه کلیدها و رموز لذت بردن از این موسیقی را نمی شناسند. برای این مخاطبان جدید جایی به وجود آورده ایم که در آن گوش دادن به موسیقی هیچ پیچیدگی نداشته باشد.»

وی درباره بنای سالن کنسرت فیلارمونیک پاریس می گوید: «اینجا سه سالن کنسرت هست و یک موزه موسیقی و هم چنین جاهایی برای برپایی نمایشگاه ها ی مختلف به شکل موقت. چند قسمت هم برای برگزاری کلاس های آموزشی ویژه کار جمعی با آلات موسیقی و مناسب برای خانواده ها و کودکان در نظر گرفته شده است. انتخاب ژان نوول و سر هارولد مارشالد متخصص آکوستیک (آواشناسی) که با او کار می کرد، به این خاطر بود که بدنبال نوآوری بودیم، چیزی که در هیچ سالن دیگری پیدا نشود. اگر به سالن فیلارمونیک پاریس نگاهی بیاندازید خواهید دید بیشتر بالکن ها از دیوارها جدا هستند و شنونده ها ی کنسرت باید مسیرهای خاصی را طی کنند تا در این حلقه ها بنشینند. این حس به بیننده دست می دهد که بالکن ها در هوا معلق هستند. این وضع باعث می شود شنونده ها احساس نزدیکی بیشتر به صحنه کنند، و کیفیت صدا بهتر شود و آکوستیک بی نظیری به وجود بیاید که حسی گرم و تجربه ای غنی در شنونده القا شود، بدون آن که چیزی از دقت صداهایی که به گوش شنونده می رسد بکاهد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادای دین به «کلودیو آبادو» در سالن کنسرت فیلارمونیک پاریس

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی