«پادشاهی سایه ها»؛ تصویر قربانیان جنگ کارتل های مواد مخدر مکزیک و آمریکا

«پادشاهی سایه ها»؛ تصویر قربانیان جنگ کارتل های مواد مخدر مکزیک و آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم مستند برناردو روییز، کارگردان مکزیکی – آمریکایی تصویر جسورانه ای از بهای انسانی هشت سال جنگ آمریکا و کارتل های مواد مخدر مکزیک است. او در این

آگهی

فیلم مستند برناردو روییز، کارگردان مکزیکی – آمریکایی تصویر جسورانه ای از بهای انسانی هشت سال جنگ آمریکا و کارتل های مواد مخدر مکزیک است.

او در این فیلم خشونت های آشکار و پنهان این جنگ را از دریچه زندگی یک مامور مبارزه با مواد مخدر آمریکایی و یک قاچاقچی سابق و یک راهبه نشان می دهد.

مستند «پادشاهی سایه ها» روایتی از تاثیر خشونت جنگ هشت ساله در کشور بر مکزیکی های بی گناه است.

به گفته سازمان عفو بین الملل، ۲۶ هزار نفر در خشونت های مرتبط با مواد مخدر ناپدید شده اند.

برناردو روییز می گوید: «افراد بی گناه بسیاری که ارتباطی با کارتل های غیرقانونی مواد مخدر ندارند، آسیب های جدی دیده اند و یا بهای بزرگی برای این تجارت که حلقه ارتباطی مهمی با آمریکا، یعنی مصرف مواد در آمریکا دارد پرداخته اند.»

این اولین باری نیست که این کارگردان جوان برای ساختن فیلم دست به خطر می زند. فیلم «رپورترو» یا گزارشگر او که برنده جایزه امی سال ۲۰۱۲ شد به خطرات و حمله های خشونت بار علیه خبرنگاران مکزیکی که در زمینه مواد مخدر کار می کنند می پردازد.

برناردو روییز می گوید علاقه ای ندارد این جنبه کار حرفه اش را بزرگ نمایی کند و می افزاید: «بسیاری از فیلمسازان در باره ریسک هایی که ضمن کار با آن مواجه می شوند حرف می زنند و آن را بزرگ می کنند. اما در نهایت مردمی که در مناطق تحت کنترل کارتل ها زندگی می کنند، آنها کسانی هستند که با خطر واقعی مواجه اند. ما تولید کننده فیلم هستیم و همیشه می توانیم در صورتی که وضعیت بحرانی و داغ شود محل را ترک کنیم و از آن خارج شویم.»

کارگردان آمریکایی مکزیکی تبار معتقد است درحالی که فیلم او راه حل مشکل نیست اما امیدوار است توجه افکار عمومی را به این مناقشه خشونت بار جلب کند.

مستند «پادشاهی سایه ها» ( Kingdom of Shadows) در سینماهای محدود در نیویورک، لس انجلس و سن دیگو در نمایش است و پخش ویدیوی آن در شبکه های دیجیتال تلویزیونی بزودی شروع می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شش جسد از پل‌های منطقه لوس کابوس مکزیک آویزان شد

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید