Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

معرفی و نمایش فیلم فرانسوی «سربلند» در جشنواره کن

معرفی و نمایش فیلم فرانسوی «سربلند» در جشنواره کن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شصت و هشتمین جشنواره کن چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت با حضور دست اندرکاران و نمایش فیلم فرانسوی «سربلند» رسما افتتاح شد. فیلم «سربلند» به کارگردانی

آگهی

شصت و هشتمین جشنواره کن چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت با حضور دست اندرکاران و نمایش فیلم فرانسوی «سربلند» رسما افتتاح شد.

فیلم «سربلند» به کارگردانی امانوئل برکو، کنکاشی پیرامون برخورد دستگاه قضایی فرانسه با بزهکاران نوجوان است و داستان فیلم را از دریچه ماجراهای قهرمان آن، یک نوجوان بزهکار دنبال می کند. بعضی از منتقدان فیلم را نسخه تاریک فیلم آمریکایی پسر بچگی توصیف کرده اند. کاترین دونو، که در فیلم در نقش قاضی دادگاه نوجوانان ظاهر می شود در نشست خبری دست اندرکاران آن گفت: «فکر می کنم دلیل انتخاب این فیلم برای برنامه افتتاحیه، جواب فستیوال به حوادث غم انگیز یک سال گذشته در اروپا و به ویژه در فرانسه است. به نظر من نکته جالب این است که جشنواره کن، که جشنواره بزرگ و بین المللی است این فیلم را به عنوان برنامه افتتاحیه انتخاب کرده است.»

امانوئل برکو کارگردان «سربلند» تاکید می کند داستان فیلم با رویداد های اوایل سال در پاریس مربوط نیست. او می افزاید: «فیلم پیش آن حوادث فیلمبرداری شده است. البته من انکار نمی کنم که فیلم می تواند بازتابی از آن اتفاقات باشد. مردان مسلحی که مرتکب آن حمله ها شدند دوران کودکی دشواری داشتند که با سرنوشت کودکانی که در دادگاه ها و در تمام جلسات محاکماتشان حضور داشتم شباهت زیادی دارد.»

در سال های اخیر فستیوال کن برای انتخاب نکردن کارگردانان زن مورد انتقاد بوده است. به نظر می رسد تری فرمو، مدیر جشنواره با گنجاندن دو فیلم از کارگردانان زن در میان ۱۹ فیلم بخش مسابقه برای تغییر این رویکرد تلاش کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بستری شدن هنرپیشه سرشناس فرانسوی در بیمارستان در پی سکته مغزی

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید