Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اقتباس سینمایی جدید از رمان «دور از اجتماع خشمگین»

اقتباس سینمایی جدید از رمان «دور از اجتماع خشمگین»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلم «دور از اجتماع خشمگین» براساس رمانی به همین نام از توماس هاردی ساخته شده است و داستان دختری سرسخت و مستقل در انگلستان دوران ویکتوریا را روایت می

آگهی

فیلم «دور از اجتماع خشمگین» براساس رمانی به همین نام از توماس هاردی ساخته شده است و داستان دختری سرسخت و مستقل در انگلستان دوران ویکتوریا را روایت می کند که یک مزرعه بزرگ را از عموی تازه درگذشته اش به ارث می برد.

کری مولیگان، ستاره فیلمهای «آموزش» (An Education)، «راندن» (Drive) و «گتسبی بزرگ» که پیش از این نامزد جایزه اسکار هم شده است در این فیلم نقش قهرمان اصلی را دارد.

کری مولیگان می گوید: «این یک رمان کلاسیک بزرگ است. من برای کار بر روی اقتباسی از رمان هاردی خیلی هیجان زده بودم. فکر کنم کار او بسیار جالب و دقیق و در عین حال تیره و تار است. به این معنا که حتی بسیاری از قهرمانان جین آستین نسبت به آنها شادتر هستند. قهرمانان هاردی واقعا دارای نوعی عمق و تیرگی هستند.»

ماتیاس شوئنارتس، نقش محبوب مولیگان را در این فیلم بازی می کند و به عنوان استعدادی آینده دار مورد ستایش قرار گرفته است. او برای نقش خود در فیلم «زنگ و استخوان» در جریان جشنواره کن سال ۲۰۱۲ مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

این هنرپیشه بلژیکی از جذابیت بازی در نقش گابریل اوک سخن می گوید: «گابریل و آنچه او نمایندگی می کرد بیش از همه چیز من را مجذوب کرد. صداقت، راستگویی، عزم، اراده، وفاداری و دوستی او من را به خود جذب کرد. اینها برای من در زندگی و در آدمها صفاتی ارزشمند هستند و من حتی برای خودم او را واقعا به عنوان یک الگو می بینم.»

«دور از اجتماع خشمگین» آخرین بار در سال ۱۹۶۷ توسط جان شلزینجر، کارگردان برنده اسکار مورد اقتباس سینمایی قرار گرفته بود. اقتباس سینمایی اخیر توسط توماس وینتربرگ، کارگردان دانمارکی انجام شده است. او پیش از این فیلم «شکار» را ساخته بود و می گوید هدفش دادن چهره ای تازه به شخصیتهای نمادین هاردی بوده است.

وی می گوید: «من قبلا چیز زیادی از توماس هاردی نمی دانستم و از توصیف های او از این شخصیتها تکان خوردم. او به شکلی با سرنوشت و اعتقاد به سرنوشت بازی می کرد. به نظرم کارش بسیار غنی بود و او به شکلی از اشکال به من یادآوری کرد که زندگی را نمی توان کنترل کرد. زندگی به آسانی شما را کنترل خواهد کرد و این به نظرم ایده درخشانی بود.»

فیلم «دور از اجتماع خشمگین» از ۱۱ اردیبهشت در ایالات متحده و بریتانیا اکران شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد