فیلم جدید اولیویرا مسن ترین کارگردان جهان

فیلم جدید اولیویرا مسن ترین کارگردان جهان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مانوئل دو اولیویرا کارگردان پرتغالی که بتازگی ۱۰۶ ساله شده است، فیلم جدیدی را روانه بازار کرده است و جایزه لژیون دونور را از دولت فرانسه دریافت کرده

آگهی

مانوئل دو اولیویرا کارگردان پرتغالی که بتازگی ۱۰۶ ساله شده است، فیلم جدیدی را روانه بازار کرده است و جایزه لژیون دونور را از دولت فرانسه دریافت کرده است.

این کارگردان باسابقه که اولین فیلمش را در سال ۱۹۳۱ ساخته است همچنان فیلم می سازد و به عنوان مسن ترین کارگردان فعال جهان شناخته می شود. او اهدای این جایزه از طرف فرانسه را افتخار بزرگی برای خود می داند.

آخرین فیلم او داستانی کوتاه است به نام «پیر مرد بلم». این فیلم در قرن بیست و یکم می گذرد. گروهی از شخصیتهای تاریخی همچون دم کیکسوت، لویی دو کاموس (شاعر) و کامیلو کاستلو برانکو (نویسنده) در آن درباره اوضاع جهان و خاطرات قدیمی و فراز و نشیب های آن حرف می زنند.

فیلم کوتاه جدید اولیویرا، تصاویری از فیلمهای پیشین او همچون «نه، یا شکوه عبث فرماندهی» را که تعمقی در مورد استعمار پرتغال در آفریقا است، نشان می دهد.

این فیلم کوتاه در جشنواره فیلم ونیز، جشنواره بین المللی فیلم تورونتو و جشنواره فیلم نیویورک به نمایش درآمده است و نقدهای مثبتی دریافت کرده است.

«پیرمرد بلم» از یازده دسامبر در پرتغال به نمایش در می آید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد