Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Cinzia Rizzi
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بازیابی و بازسازی بخشی از دی. ان. ای. ژاپن است. این کشور آسیایی از چندین راه، شامل مدیریت دفع آوار، ساخت زیرساخت‌ها و ارائه کمک‌های بشردوستانه، به اوکراین جنگ زده کمک می‌کند.

آگهی

با نزدیک شدن به دومین سالگرد تهاجم مسکو به اوکراین، سینزیا ریزی، خبرنگار یورونیوز، به توکیو رفت تا درباره نحوه حمایت ژاپن از این کشور جنگ زده بیشتر بداند. در عین حال، این کشور آسیایی برای کنفرانس ژاپن-اوکراین برای ارتقای بازسازی اقتصادی آماده شده است.

با وجود اینکه ژاپن پس از جنگ جهانی دوم تقریباً هیچ چیزی نداشت، اما با ثبت رکورد رشد اقتصادی که نام «معجزه اقتصادی ژاپن» را به خود گرفت، به سرعت بهبود یافت. از آن زمان تاکنون، تخصص ژاپن در حوزه‌های مختلف به این کشور کمک کرده تا به سرعت به بلایای بزرگ، پاسخ دهد.

این کشور اکنون از دانش خود برای کمک به اوکراین استفاده می‌کند، که در این قسمت به بررسی برخی از این موارد می‌پردازیم. از پروژه‌ای شروع می‌کنیم که ویرانه‌ها را دفع می‌کند و آژانس همکاری بین المللی ژاپن آن را ترویج می‌کند. سپس نگاهی می‌اندازیم به شرکت‌های خصوصی که در حال ساخت زیرساخت‌ها هستند، مانند پلی که جنوب غرب اوکراین را به رومانی وصل می‌کند تا اتصال میان اوکراین و اتحادیه اروپا را افزایش دهد.

کمک‌های بشردوستانه نقش مهمی در ماموریت کمک ژاپن دارند، در حالی که استارت آپ‌هایی مثل اینستالیمب دانش خود را با اوکراینی‌ها به اشتراک می‌گذارند تا در ساخت پروتز کمک کنند. بیش از 2500 اوکراینی که مجبور به فرار از کشور خود شدند، اکنون در ژاپن مستقر شده‌اند، و بودجه این جابجایی توسط دولت و سازمان‌های غیرانتفاعی مانند بنیاد نیپون تامین شده است.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

نبرد شدید در شهر محاصره شده آودیئیفکا؛ زلنسکی برای تامین کمک‌ها نظامی عازم برلین و پاریس شد