کوپ۲۶؛ در جستجوی اهداف ملموس برای مقابله با تغییرات اقلیمی

کوپ۲۶؛ در جستجوی اهداف ملموس برای مقابله با تغییرات اقلیمی
Copyright euronews
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بزرگترین کسب و کارهای جهان در پایان ماه اکتبر با سیاستمداران و فعالان محیط زیستی ملاقات خواهند کرد، رویدادی که آخرین فرصت برای مقابله با بحران تغییرات اقلیمی نامیده می شود.

آگهی

فشارها بر رهبران جهانی در حالی ادامه دارد که فعالان زیست محیطی انتظار دارند این رهبران قدم های مثبتی در جهت مقابله با تغییرات آب و هوایی بردارند. این در حالی است که بریتانیا آماده میزبانی کوپ۲۶ در ۳۱ اکتبر ۲۰۲۱ در گلاسکو به مدت ۱۲ روز می شود.

برگزار کنندگان این اجلاس امیدوارند که اهداف توافقنامه پاریس و چارچوب کنوانسیون تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد را به سرعت پیگیری کرده و گام‌های مهمی در این زمینه بردارند. این اهداف شامل دستیابی به تولید صفر گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۵۰ و حفظ دمای جهانی تا زیر ۲ درجه است.

چه کسانی حضور خواهند داشت؟

آلوک شارما، وزیر تجارت سابق، ریاست این نشست را برعهده دارد که با مشارکت ایتالیا برگزار می شود.

رهبران برجسته جهان و فعالان معروف محیط زیست از جمله گرتا تونبرگ و دهها هزار مذاکره کننده و رهبران تجاری و دولتی حضور خواهند داشت.

رهبران صنعتی و فعالان محیط زیستی چه می گویند؟

یورونیوز با برتراند پیکارد رئیس بنیاد «سولار ایمپالس» صحبت کرد. او به یورونیوز گفت : «کشورها باید درک کنند که هر چه کمک و سهم ملی شان بیشتر باشد، اقدامات بیشتری اگر انجام دهند، اقتصاد آنها سود آورتر خواهد شد. اگر مانند گذشته باقی بمانیم شکست خواهیم خورد. اگر بتوانیم مزیتی را که هر کشور می تواند در مبارزات با تغییرات آب و هوایی و حفاظت از محیط زیست بدست آورد را نشان دهیم، کوپ ۲۶ می تواند موفقیت بزرگی باشد.»

شرکت هیتاچی یکی از شرکای اصلی اجلاس کوپ۲۶ است. رئیس اروپایی هیتاچی به یورونیوز می گوید که دوست دارد شاهد چیزی ملموس تر در این اجلاس باشد.

دورمر می گوید: «دوست دارم واقعا جزئيات بیشتر، اهداف مشخص، نقاط عطف و فعال کننده هایی که واقعا صنعت را درگیر می کند را شاهد باشم تا همه بتوانیم با هم کار کنیم و و به این اهداف برسیم.»

ایجاد اقتصاد سبز همچنین به معنای فرصت های شغلی است.

رایان موریسون، از مجموعه دوستان زمین در اسکاتلند می گوید:‌ «تحقیقات ما نشان داده است که ۳ برابر مشاغلی که در حال حاضر در حوزه نفت و گاز در خطراند در صنایع سبز می تواند وجود داشته باشد.»

ریکی ویلسون خوانند گروه «کایزرچیفر» رهبری پروژه ای را برعهده دارد که به کودکان در مدرسه ای کمک می کند برای مقابله با تغییرات اقلیمی خلاق باشند.

ریکی ویلسون می گوید:‌ «در کار با بچه ها متوجه می شوید که امید زیادی به آینده وجود دارد زیرا شما شاهد گستره ای از برنامه ها و بدبینی نهفته در آنها هستند که تلاش می کنند ما را بترسانند، ما را بترسانند برای ایجاد تغییرات جدید اما تغییرات از اراده برای ایجاد آنها برای خودمان ایجاد می شوند.»

در حالی که فعالان بطور فزاینده ای به دنبال راه حل برای نسل بعدی هستند من با «دس کرن» یک کارآفرین اقلیمی ۹۴ ساله صحیت کردم که معتقد است جوانان از انچه تصور می کنند قدرتمندتر هستند.

دس کرن می گوید: «مردم تمام قدرت را در دست دارند اگر فقط برخیزند و در این مورد چابک شوند. ما مسژولیت حفظ و تحویل و تقویت را داریم برای اینکه حداقل میراث یک جهان شگفت انگیز را که به ارث برده ایم حفظ کنیم.»

برای تماشای کامل برنامه تبادل روی ویدیو کلیک کنید.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

شش بر سه به نفع قرمزها؛ سیاست‌های اقلیمی آبی‌های آمریکا برای دومین بار با مانع مواجه شد

روسیه قطعنامه شورای امنیت درباره ارتباط بین امنیت و تغییرات اقلیمی را وتو کرد