Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پایتخت رمزارزهای جهان کجاست؟

رمزارز
رمزارز Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رشد شتابان معاملات رمزارزها در اروپا از اواسط سال ۲۰۲۰ و همزمان با رکود داد و ستدهای آن در شرق آسیا و به ویژه در چین رخ داده است.

آگهی

اروپا در حال حاضر بزرگترین مرکز مبادلات رمزارزها در جهان است و در مجموع بیش از ۸۷۰ میلیارد یورو رمزارز روانه کشورهای این قاره شده است.

بر اساس نتایج بررسی تازه شرکت چاینالیز(Chainalysis) که در زمینه تجزیه و تحلیل داده‌‌های زنجیره بلوکی(Blockchain) فعالیت می‌کند، کشورهای اروپای مرکزی، شمالی و غربی در مجموع ۲۵ درصد از کل مبادلات رمزارزها در جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

نتایج این تجزیه و تحلیل نشان می‌دهد که بریتانیا بیشترین حجم معاملات رمزارزها را با حدود ۱۴۵ میلیارد یورو به خود اختصاص داده و پس از این کشور، فرانسه، آلمان، هلند و اسپانیا در رده‌های بعدی قرار دارند.

بررسی شرکت چاینالیز حاکیست که رشد شتابان معاملات رمزارزها در اروپا از اواسط سال ۲۰۲۰ و همزمان با رکود داد و ستدهای آن در شرق آسیا و به ویژه در چین رخ داده است؛ به طوری که مبادله رمزارزها در اروپا از ۱.۲ میلیارد یورو در ژوئیه سال ۲۰۲۰ به ۳۹.۶ میلیارد یورو در ژوئن ۲۰۲۱ رسیده است.

در این میان، «نهنگ‌ها» یا موسسات بزرگ مالی اروپا بیش از نیمی از این داد و ستدها را در اختیار خود گرفته‌‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

نتایج این تجزیه و تحلیل اذعان می‌کند که اکثر معاملات نهاد‌های مالی در اروپا در زمینه رمزارزها به پلتفرم‌ها یا بسترهای «امور مالی غیر متمرکز»(Decentralized finance) منتقل شده است؛ بستر‌هایی که با هدف تامین مالی بر پایه قراردادهای هوشمندی که در زنجیره‌های بلوکی شکل‌ گرفته‌، ایجاد شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طلا، بیت‌کوین یا سهام؛ کدامیک در سال ۲۰۲۲ سود بیشتری خواهد داد؟

تبلیغ اینستاگرامی کیم کارداشیان برای یک رمزارز؛ ناظر مالی بریتانیا هشدار داد

شوک مثبت ترور ترامپ به بازارهای مالی؛ ارزهای دیجیتال به استقبال شکست بایدن رفتند