Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

صادرات کالاهای بریتانیایی به اتحادیه اروپا طی ماه ژانویه «۶۸ درصد» کاهش یافت

صادرات کالا
صادرات کالا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صادرکنندگان بریتانیایی اکنون مجبور به پر کردن فرم‌هایی متفاوت هستند تا ثابت کنند که کالاهایشان اجازه ورود به بازار مشترک اتحادیه اروپا را دارند. این فرایند برای صادرکنندگان وقت‌گیر و پرهزینه است.

آگهی

آمار اتحادیه حمل و نقل جاده ای «آر اچ ای» نشان می دهد که صادرات کالاهای بریتانیایی به اتحادیه اروپا طی ماه ژانویه سال جاری به دنبال پایان دوره انتقالی برکسیت ۶۸ درصد کاهش یافت. 

هر چند دولت بریتانیا این آمار را تائید نکرده اما انتقادها از دولت بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا بر سر تبعات برکسیت افزایش یافته است. لندن و بروکسل در آخرین روزهای سال گذشته میلادی بر سر ساز و کار روابط دوجانبه پس از پایان دوره انتقالی برکسیت به توافق دست یافتند.

کسب و کارهای مختلف و بخش حمل و نقل جاده ای در بریتانیا از ابتدای سال جاری مجبور شدند تا خود را با مقررات جدید تجارت با اتحادیه اروپا تطبیق دهند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اتحادیه حمل و نقل جاده ای اعلام کرده که کاهش ۶۸ درصد صادرات بریتانیا به اتحادیه اروپا نسبت به ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ احتمالا هم ناشی از مقررات تجاری جدید و هم شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» بوده است. این اتحادیه با ارسال نامه ای به مایکل گوو، عضو کابینه بریتانیا خواستار افزایش تعداد ماموران گمرک شده است. 

بنا به تخمین اتحادیه حمل و نقل جاده ای تعداد کنونی ماموران گمرک بریتانیا تنها یک پنجم نیروی مورد نیاز است. این اتحادیه خواستار افزایش تعداد ماموران گمرک از ۱۰ هزار به ۵۰ هزار نفر شده است. 

صادرکنندگان بریتانیایی اکنون مجبور به پر کردن فرم هایی متفاوت هستند تا ثابت کنند که کالاهایشان اجازه ورود به بازار مشترک اتحادیه اروپا را دارند. این فرایند برای صادرکنندگان وقت گیر و پرهزینه است. 

آمار اتحادیه حمل و نقل جاده ای از کاهش صادرات بریتانیا به اتحادیه اروپا در حالی منتشر می شود که نگرانی هایی بابت اختلال بیشتر در مرز بریتانیا و اتحادیه اروپا از روز اول ژوئیه (۱۰ تیر) وجود دارد. بریتانیا قرار است از این تاریخ کنترل خود بر واردات کالا از اتحادیه اروپا آغاز کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا در کاهش مبادلات تجاری با اتحادیه اروپا رکوردی تازه ثبت کرد

تردد در محدوده شنگن و اتحادیه اروپا؛ مزه تلخ میوه برکسیت اندک اندک در دهان بریتانیایی‌ها می‌نشیند

شوک مثبت ترور ترامپ به بازارهای مالی؛ ارزهای دیجیتال به استقبال شکست بایدن رفتند