Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اینوپولیس در کازان؛ «سیلیکون ولی» آینده روسیه

اینوپولیس در کازان؛ «سیلیکون ولی» آینده روسیه
Copyright 
نگارش از Denis Loctierیورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دانشگاه اینوپولیس، تلاش دارد نسلی از متخصصان تربیت کند که توانایی آی‌.تی و روباتیک روسیه را به سطح رقابت بین‌المللی برساند.

آگهی

کازان، پایتخت جمهوری تاتارستان روسیه، شاهد این دورهٔ مسابقه جهانی مهارت‌های حرفه‌ای بود، مسابقه‌ای که ۱۳۰۰ شرکت‌کنندهٔ جوان از ۶۰ کشور در آن حضور دارند.

این مسابقهٔ دوسالانه، حرفه‌ای‌های جوان را دور هم جمع می‌کند تا در حوزهٔ وسیعی از مهارت‌ها با هم رقابت کنند، از گل‌فروشی گرفته تا برقکاری و شیرینی‌پزی. برنده شدن در این مسابقه زندگی‌ فرد را عوض می‌کند. 

کارولینا، برنده قبلی این مسابقه، که حالا با ارتش سوئد روی بالگردهای شاهینِ سیاه کار می‌کند می‌گوید: «من در عمرم حتی پیچ‌گوشتی به دست نگرفته بودم. اما وقتی دربارهٔ تعمیر و نگهداری هواپیما شنیدم مجذوب این حرفه شدم و شروع به کار کردم.»

کازان، در سال ۲۰۱۳ میزبان رقابت‌های ورزشی یونیورسیاد بود، پارسال هم چند بازی‌ از جام‌جهانی در اینجا برگزار شد، و رویدادهایی از این دست برای ۴ میلیون نفر ساکن این کشور فرصتهای اقتصادی خوبی به همراه آورده است.

رستم مینی‌خانف، رئیس‌جمهوری تاتارستان روسیه دراین باره می‌گوید:‌ «رویدادهای اینچنینی، اجتماعات تازه‌ای را شکل داده است: داوطلبان تازه، متخصصان تازه، یادگیری زبان‌های جدید، زیرساختهایی نظیر جاده‌ها و هتل‌ها فراهم شده است.»

برگزاری رویدادهای فرهنگی و ورزشی بین‌المللی در چند سال اخیر، چهرهٔ کازان، شهری با سابقه فرهنگی هزارساله، را تغییر داده است. ترابری شهری توسعه یافته و مراکز نمایشگاهی خاصی برای مسابقه جهانی مهارت ساخته شده است.

تاتارستان که محبوب گردشگران نیز هست، سرمایه‌گذارانی از ترکیه، آلمان، و فرانسه جذب این منطقه روسیه شده است. این کشور با داشتن یک آژانس جذب سرمایه خارجی پویا، در نظر دارد اقتصاد دانش‌بنیان، و بخش فناوری‌های جدید را تقویت کند.

شهرک اینوپولیس؛ سیلیکون ولی آیندهٔ روسیه

شهرک اینوپولیس که چهارسال پیش در حاشیهٔ کازان برپا شد، ناحیه‌ٔ ویژهٔ اقتصادی است و نخستین دانشگاه ویژهٔ علوم پیشرفتهٔ کامپیوتر و روباتیکِ روسیه در این جا قرار دارد.

این شهرک امکانی ویژه فراهم می‌کند تا جوانان بتوانند در یک فضا، تحصیل، کار و زندگی خانوادگی خود را دور هم جمع کنند. دانشگاه اینوپولیس، تلاش دارد نسلی از متخصصان تربیت کند که توانایی آی‌.تی و روباتیک روسیه را به سطح رقابت بین‌المللی برساند.

بیش از ۸۰ استاد دانشگاه از ۲۲ کشور جهان به همکاری دعوت شده‌اند، دانشجوها بورسیه هستند و سطح علمی بالایی دارند. آنها از کشورهای مختلفی از اروپا،‌ آسیا و آمریکا می‌آیند. همگی دانشجویان می‌توانند تقاضای بورس کنند. درسها به انگلیسی است و بر کاربردی بودن آنها تأکید می‌شود.

مسئولان این دانشگاه برای شناسایی مهارتهایی که هر دانشجو باید کسب کند همکاری نزدیکی با نمایندگان بخش صنعت دارند. در پارک‌فناری این شهرک ۹۹ شرکت در کنار هم جای گرفته‌اند؛ از غول‌های آی.تی تا استارت‌آپها.

اینوپولیس یک منطقه اقتصادی ویژه است با تخفیف‌ مالیاتی، و تیمی جوان و بسیار بلندپرواز همه‌جانبه از شرکت‌ها پشتیبانی می‌کند و تمام مشکلات ممکن را به سرعت حل و فصل می‌کند.

تاتارستان، با زیرساخت‌ مدرن و شرایط سرمایه‌گذاری جذاب، تلاش دارد تا دانش، مهارت و تجارت را یکجا جمع کند. 

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار خالق «وب» در ۳۰ سالگی این فناوری نسبت به انحرافات