Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

صنایع دستی نادر؛ از اشیاء‌ کاغذی تا مهر طبیعت روی چرم

صنایع دستی نادر؛ از اشیاء‌ کاغذی تا مهر طبیعت روی چرم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

چگونه می‌توان از کاغذهای کهنه یک کتاب قدیمی شیء تزئینی ساخت یا اثر انگشت طبیعت را روی چرم حکاکی کرد؟‌

آگهی

سسیلیا لوی، هنرمند و طراح گرافیک سوئدی است که کاغذهای کهنه و پوسیده کتاب‌های قدیمی را به اشیاء تزئینی تبدیل می‌کند. او که قبلا کارش صحافی و جلد سازی کتاب بوده از ۹ سال پیش تجربه جدیدی را آغاز کرده است.

او تا به حال در سوئد و در خارج از کشور نمایشگاه‌های انفرادی برپا کرده است و یکی از هنرمندان اروپایی است که برای شرکت در نمایشگاه «انسان خلاق» که به ابتکار بنیاد میکل آنژ در ونیز برگزار می‌شود، برگزیده شده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هنرمند سوئدی در کارگاهش با استفاده از کاغذ، چیزهای منحصر به فردی می‌سازد و به این ترتیب به کتاب‌هایی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، جان تازه‌ای می بخشد. گاهی جمله یا عبارتی که برای هدیه داخل کتاب نوشته شده برای سیسیلیا الهام بخش است.

یک کارخانه کاغذسازی قدیمی در سوئد که در سال ۱۹۰۶ ساخته شده و امروز به عنوان موزه مورد استفاده قرار می‌گیرد، میزبان یکی از نمایشگاه‌‌های انفرادی سیسیلیا لوی است.

Euronews
نمایشگاه انفرادی سیسیلیا لوی در کارخانه قدیمی کاغذسازی در سوئدEuronews

این هنرمند سوئدی درباره کارش اینگونه توضیح می‌دهد:‌ «کتابهایی که از آن استفاده می کنم مربوط به قرن ۱۹ تا اواسط قرن ۲۰ است. برای ساخت اشیاء از کاغذهای کتابهای آسیب دیده استفاده می‌کنم. کاغذهای کهنه و پوسیده به کار من می‌آید. از رنگ و رنگ آمیزی استفاده نمی کنم. پلت رنگ من کاغذ است که آن را به شکلهای مختلف به کار می‌گیرم تا جان تازه ای به اشیاء کاغذی ببخشم.»

A post shared by Cecilia Levy (@cecilia_levy) on

مهر طبیعت روی کارهای چرمی

در حالی‌که سیسیلیا لوی داستان کتابهای قدیمی را بازگو می‌کند، کارینا سوهل هنرمند دیگر سوئدی تصمیم گرفته است داستان برگ‌ها را تعریف کند. کار او طراحی روی چرم با برگ و گل است.

کارینا از مارکهای بزرگ لوکس برای ساخت قاب گوشی تلفن همراه، لباس و اشیاء طراحی داخلی سفارش قبول می‌کند.

A post shared by Les Fables (@les_fables_) on

او قبل از شروع به این کار هنری، طراحی و ساخت صنایع دستی چرمی را آموخته است. او گل‌ها و برگهای نیمه پژمرده را می‌چیند.

کارینا دراین باره که چگونه این ایده در ذهنش شکل گرفت به یورونیوز می‌گوید:‌ «یادم میاید یک روز پاییزی بود و در مسیر پیاده‌روی کنار ساحل راه می‌رفتم. برگی پیدا کردم که خطوط و جزییات روی آن بسیار زیبا بود. با خودم فکر کردم چگونه می‌توان این زیبایی را جایی ثبت کرد. به این ترتیب این ایده در ذهنم شکل گرفت: شاید بتوان شکل برگ را روی مواد چرمی حک کرد. برگ را با خود به خانه آوردم. چندین بار تلاش کردم و چند سال طول کشید که ایده اولیه من به شکل امروزی آن درآمد.»

کارینا در کارش از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی‌کند. کارهای سفارشی که او برای مارکهای لوکس می سازد به صورت محدود تولید می‌شود و همین موضوع باعث شده که آثارش منحصر به فرد باشد. او از دیگر هنرمندانی است که در نمایشگاه «انسان خالق»‌ در ونیز شرکت می‌کند.

نمایشگاه «انسان خلاق»‌ از ۱۴ تا ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۱۸ در ونیز برگزار می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روز جهانی صنایع دستی؛ چالش‌های هنرمندان ایرانی در بازار

گالری ساعتچی میزبان آثار «ناشناس‌های آشنا»‌ است

کشف یک تابلوی ناشناخته از رامبراند