Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تسکو فروش برخی محصولات یونیلیور را متوقف کرده است

تسکو فروش برخی محصولات یونیلیور را متوقف کرده است
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت یونیلیور برای مقابله با روند کند رشدِ فروش، قیمتهای خود را افزایش داده است.

آگهی

شرکت یونیلیور برای مقابله با روند کند رشدِ فروش، قیمتهای خود را افزایش داده است. افزایش قیمت برخی از اجناس شرکت یونیلیور تا ۱۰ درصد نیز گزارش شده است.

شرکت بریتانیایی تسکو، صاحب فروشگاههای زنجیره ای در مقابل، فروش برخی از محصولات این شرکت را متوقف کرده و آنها را از سایت اینترنتی خود خارج ساخته است.

دیو لوئیس، مدیرعامل تسکو گفت: «از زمان برگزاری همه پرسی نه تنها قیمتها را افزایش نداده بودیم بلکه کاهش قیمتها نیز ادامه دارد. نمی توانم بگویم که تبعات نرخ برابری ارز و سقوط ارزش پوند برروی قیمتهای مراکزی که جنس خود را از آنها تهیه می کنیم چه خواهد بود. اما باید این اطمینان را بدهم که درنظر نداریم اجازه دهیم قیمتها روند نرخ تورم را دنبال کنند.»

یک مشتری تسکو می گوید: «افزایش قیمتها برای کسانی که حقوق کمی دارند دشوار است. شرکت یونیلیور می گوید این افزایش بدلیل خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است اما من واقعا ارتباطی بین اینها نمی بینم.»

مشتری دیگر اعتقاد دارد: «مردم به درستی نفهمیدند چرا به برکسیت رای دادند. آنها انگیزه دیگری داشتند و متوجه تاثیرات و تبعات اقتصادی آن نبودند به همین دلیل غافلگیر شده اند.»

ارزش پوند مدتی است روندی نزولی پیدا کرده و به همین دلیل برروی فعالیت شرکتهایی چون یونیلیور تاثیر منفی داشته و موجب شده این کمپانی ها به افزایش قیمتها روی آورند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا عربستان سعودی فروش نفت به چین را افزایش می‌دهد؟ همان خریداری که نفت ایران را «ارزان» می‌خرد

سقبت روسیه از عربستان در صادرات نفت به چین؛ واردات نفت آمریکا توسط پکن ۸۱ درصد رشد کرد

چین فرستاده ویژه خود را برای مذاکرات صلح مرتبط با جنگ اوکراین به عربستان می‌فرستد