Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

لهستان؛ راز موفقیت منطقه «مالوپولسکا» برای جذب سرمایه گذاران خارجی

لهستان؛ راز موفقیت منطقه «مالوپولسکا» برای جذب سرمایه گذاران خارجی
Copyright 
نگارش از Daleen Hassan
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اگر شرکتی بخواهد در یک کشور خارجی سرمایه گذاری کند و درهای خود را به روی مشتریان جدید بگشاید، باید دلیل محکم برای این کار داشته باشد، بویژه اگر شرکت، شرکتی بین المللی…

آگهی

اگر شرکتی بخواهد در یک کشور خارجی سرمایه گذاری کند و درهای خود را به روی مشتریان جدید بگشاید، باید دلیل محکم برای این کار داشته باشد، بویژه اگر شرکت، شرکتی بین المللی باشد. راز موفقیت منطقه مالاپولسکا در لهستان در جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی چیست؟

بیش از ۳۵۰ هزار شرکت تجاری در مالاپولسکا در لهستان مشغول کارند، این ناحیه یکی از مراکز تجاری پیشرو در لهستان است. شهر کراکوف هم نقش آهن ربای سرمایه گذاری را برای این منطقه بازی می کند.

شرکت «موتورولا» یکی از اولین شرکت خارجی بود که در سال ۱۹۹۸ در کراکوف سرمایه گذاری کرد. چرا شرکت موتورولا، شهر کراکوف در منطقه مالاپولسکای لهستان را بعنوان اولین مرکز اروپایی نرم افزاری خود انتخاب کرده است؟ پس از گذشت ۱۸ سال، بیش از ۱۳۰۰ نفر در حوزه طراحی نرم افزار، فناوری اطلاعات در دفاتر این شرکت در لهستان کار می کنند.

https://static.euronews.com/articles/34/49/344975/606×341_bonus-malopolska-bb2-260916.jpg!

درباره سرمایه گذاری خارجی در مالوپولسکا

  • کراکوف در رتبه بندی «تولونز» شهرهای برتر جهان برای سرمایه گذاری خارجی در سال ۲۰۱۶، از میان یکصد شهر،نهمین شهر است
  • طبق گزارش مرکز «سرمایه گذاری ممستقیم خارجی» (fDi Intelligence report) برای شهرها و مناطق آینده اروپایی ۱۷-۲۰۱۶ میلادی، کراکوف از نظر استراتژی جذب سرمایه گذاران خارجی، چهارمین شهر است
  • تولید ناخالص ناخالص داخلی منطقه مالوپولسکا ۷.۸ درصد تولید ناخالص داخلی کل لهسستان را تشکیل می دهد

مدیر عامل موتورولا در لهستان درباره عوامل موفقیت شرکت می گوید: «در زمینه نرم افزار به دو چیز نیاز است: تولید زیاد و کیفیت. البته این نکات به افراد درگیر در کار ارتباط دارد. وقتی به نقشه اروپا نگاهی بیاندازید، متوجه می شوید که لهستان از این لحاظ جای مناسبی است. به خصوص در شهر کراکوف استعدادهای فراوان در زمینه های مختلف هستند. ما یکی از اولین کسانی بودیم که سرمایه مان را به این شهر آوردیم. مسئولان شهر با ما خیلی خوب همکاری کردند همینطور دانشگاه ها. همه این عوامل دست به دست هم داد و ما را به اینجا کشاند.»

داستان سرمایه گذاری موفقیت آمیز موتورولا در کراکوف، الهام بخش شرکتهای دیگر هم بوده است. در حال حاضر بیش از ۵۵ شرکت چندملیتی و لهستانی در زمینه های مختلف از جمله صنایع فلزی، تولید مبلمان، حمل و نقل و صادرات در منطقه موسوم به «منطقه ویژه کراکوف» مشغول فعالیت هستند.بخش عمده کالاهای صادراتی لهستان به کشورهای صنعتی می رود. ۷۹ درصد کالاهای صادراتی هم به اتحادیه اروپا ارسال می شود.

شرکت لهستانی موسوم به «ریش» که شرکت تولید مبلمان است بخش زیادی از تولیداتش را به اروپا ارسال می کند.

مدیر توسعه بازار شرکت «ریش» می گوید: «ما یک شرکت داخلی هستیم و می خواهیم سرعت رشدمان بالا بماند، به خصوص در زمینه صادرات. مدیران این منطقه اقتصادی به خوبی ارتباط ما را با شرکت های خارجی برقرار می کنند و به طور مرتب برای جلب نظر این شرکت ها رویدادهای اقتصادی را تدارک می بینند.»

مجمع اقتصادی یکی از بزرگترین رویدادهای مربوط به دنیای اقتصاد در اروپای مرکزی و شرقی و یکی از جاهایی است که مدیران کسب و کارهای داخلی و خارجی در آن با یکدیگر ملاقات می کنند. این گردهمایی همچنین فرصتی برای مقامات منطقه ای فراهم می کند تا مزایای سرمایه گذاری در اینجا را برای علاقمندان توضیح دهند.

یکی از مقامات منطقه مالوپولسکا می گوید: «در مالوپولسکا برنامه ای ترتیب داده و اسمش را “خرید یک بار توقف” گذاشته ایم. سرمایه گذاران می توانند بیایند و از مزایای کار د راینجا باخبر شوند. هر کس که بخواهد در مالوپولسکا سرمایه گذاری و شرکتی در اینجا تأسیس کند می تواند برای مدت چند سال پس از نهایی شدن سرمایه گذاری از معافیت های مالیاتی بهره ببرد.»

برنامه عملیاتی صندوق توسعه منطقه ای اروپا در نظر دارد، در آینده بودجه بیشتری به برنامه هایی برای سرمایه گذاری جوانان در لهستان تخصیص دهد.

جاسک کروپا
https://static.euronews.com/articles/34/49/344975/606×341_bonus-malopolska-bb3-260916.jpg!

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازار داغ ورزش و گردشگری ورزشی در امارات

قوانین تازه در دُبی برای افزایش استفاده از روبات‌ها و خودکارسازی امور

تحولات عرصه فناوری نوین؛ دُبی برای پیشتازی در متاورس خیز برداشته است