Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بندر توماسینا در ماداگاسکار، قلب تپنده اقتصاد در آفریقای سیاه

بندر توماسینا در ماداگاسکار، قلب تپنده اقتصاد در آفریقای سیاه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سه چهارم تجارت دریایی ماداگاسکار از طریق بندر تواماسینا، انجام می شود.

آگهی

سه چهارم تجارت دریایی ماداگاسکار از طریق بندر تواماسینا، انجام می شود. طی سالهای اخیر این بندر به باراندازی تجاری با استانداردهای بین المللی تبدیل شده است. راز رونق اقتصادی و چالش های پیش رو چیست؟

طبق تحقیقاتی که یک شرکت بزرگ حمل و نقل دریایی انجام داده، بندر توماسینا در حال حاضر یکی از پنج بندر بزرگ تجاری در قاره آفریقاست، همچنین قرار است از سال آینده تحولات گسترده ای هم در اینجا رخ دهد. هدف تقویت عملکرد تجاری در این بندر است.

ژان برتین، مدیر کل شرکت حمل و نقل و انبار در بندر توماسینا می گوید: «همه چیز را در زمینه حمل و نقل، انبار کردن و امنیت مورد بازبینی قرار داده ایم. بازبینی ها دو جنبه داشت: مدرن کردن سیستم ها و سپس استاندارد کردن آنها.»

در اینجا همه کارهای مربوط به حمل و نقل، عملیات گمرک از طریق کامپیوتر انجام می شود. مقامات ماداگاسکار این کار را با کمک شرکتهای معروف و بزرگ بین المللی حمل و نقل انجام داده اند که در ۳۰ بندر دیگر در سراسر جهان فعالیت می کنند.

۶۵۰ میلیون برای طرح گسترش بندر توماسینا در سال آینده سرمایه گذاری شده است. قرار است مناطق جدیدی به انبار کالا اختصاص داده و به طول موج شکن و اسکله بارگیری ۵۰۰ متر افزوده شود. آبخور کشتی ها یعنی فاصله بین سطح آب و چهارچوب تحتانی کشتی ها نیز باید به میزان قابل ملاحظه ای بیشتر شود.

کریستیان ادی اوِلن، مدیر عامل شرکت مدیریتی موسوم به «اسپات» که در زمینه صادرات در بندر توماسینا فعالیت می کند، می گوید: «در حال حاضر در بندرهای ذخیره سازی فاصله سطح آب تا پایین ترین بخش شناور کشتی حدود ۱۳ الی ۱۴ متر است. ما می خواهیم این فاصله را به ۱۶ متر برسانیم.»

مایکل راتریمو، مدیر یکی دیگر از شرکتهای حمل و نقل که در بندر توماسینا فعالیت می کند درباره اهمیت اقتصادی گسترش این بندر می گوید: «اجرای این طرح کمک بزرگی به اقتصاد ماداگاسکار خواهد کرد، کشتی ها بیشتری بطور مستقیم به اینجا می آیند. در صورت کاهش هزینه ها،کسب و کار در مقیاس بزرگتر یا گسترده تری انجام می شود

از نظر ژان برتین افزایش مقیاس کسب و کار باعث می شود رضایت مشتریان هم بیشتر شود. وی در این باره می گوید: «هدف ما ایجاد و پیاده سازی یک مرکز پشتیبانی بندری است که عملکرد خوبی داشته باشد. در این صورت در مسیر افزایش مقیاس کسب و کار پیش می رویم. در عین حال رضایت مشتریان مان را هم جلب می کنیم.«

صادارت یکی از حوزه های اقتصادی رو به روشد در ماداگاسکار است، از سوی دیگر حمل و نقل دریایی بین کشورها در نیمکره جنوبی زمین رو به رونق است. به همین دلیل ایده اصلی در بندر توماسینا این است که زیرساختهای تجاری با تغییر و تحولات اجتماعی، سیاسی یا تکنولوژیک که بر اقتصاد تاثیر دارد، سازگار باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازار داغ ورزش و گردشگری ورزشی در امارات

قوانین تازه در دُبی برای افزایش استفاده از روبات‌ها و خودکارسازی امور

تحولات عرصه فناوری نوین؛ دُبی برای پیشتازی در متاورس خیز برداشته است