Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

صنعت، چهره مخفی موناکو

صنعت، چهره مخفی موناکو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در موناکو فقط تجمل و آرامش و لذت وجود ندارد. بیش از پنج هزار شرکت بر روی این صخره بر روی هم انباشته شده اند. بین آنها ۱۱۱ شرکت صنعتی با سه هزار شغل وجود دارد. این شاهزاده نشین با محصولات دارویی، تجهیزات خودرو، فن آوری با دقت بسیار یا لباس های لوکس، محل تولید نیز هست.

ژان کاستیلینی، وزیر اقتصاد و دارایی می گوید: “صنعت شش درصد تولید ناخالص ملی را تشکیل می دهد، در حالیکه اموال غیرمنقول نه درصد و خدمات مالی پانزده درصد آنرا تشکیل می دهند.”

در موناکو زنجیره تولید کارخانه به صورت عمودی و در طبقات ساختمان ها سازمان دهی شده است.

آن ماری نوار آزمایشگاه های شرکت آسپتا آکیلئین را اداره می کند. او می گوید: “اولین مشکل این است که در طبقات هستیم و این کار تولید را آسان نمی کند. مشکل دیگر، قیمت اجاره ها در موناکو است. ما از کمک دولت بهره می بریم و این ساختمان متعلق به دولت است. البته این واقعیت نیز هست که برای کارمندان اجاره خانه در موناکو بسیار گران است.”

اکثر ۱۰۹ کارمند این شرکت هر روز صبح از فرانسه و ایتالیا می آیند. ۴۵ هزار نفر روزانه به موناکو برای کار می آیند. یعنی نه هزار نفر بیش از جمعیت این کشور.

حرفه های دیگر نیز با این مشکل مواجه هستند. شرکت “بتینا” که در پارچه های لوکس تخصص دارد نیز در وضعیتی مشابه قرار دارد. فیلیپ پروداوم این شرکت ۱۲۰ نفره را اداره می کند که به مارک های شانل و هرمس پارچه عرضه می کند. او با وجود همه این مشکلات، یک مزیت بزرگ در موناکو می بیند.

او می گوید: “هر صبح که از خواب بیدار می شویم نگران این نیستیم که شاید دزد آمده باشد. ما در یک منطقه حفاظت شده هستیم و در آرامش کامل کار می کنیم.”

ولی آیا در موناکو مزیت های مالیاتی مستقیم نیز وجود دارد؟

ژان کاستیلانی می گوید: “مالیات شرکت ها در موناکو امتیاز ویژه ای ندارد، زیرا نرخ فرانسه را دارد و ۳۳ درصد است. بنابراین نمی توانیم از امتیاز مالیاتی استفاده کنیم.”

دولت علاوه بر کاهش اجاره محل های کار، کمک هایی برای کارآموزی و پژوهش نیز اختصاص می دهد.

هدف فیلیپ پروداوم ایجاد یک مارک تجاری قابل تشخیص است تا همه بدانند که در موناکو محصولات متنوعی تولید می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازار داغ ورزش و گردشگری ورزشی در امارات

قوانین تازه در دُبی برای افزایش استفاده از روبات‌ها و خودکارسازی امور

تحولات عرصه فناوری نوین؛ دُبی برای پیشتازی در متاورس خیز برداشته است