Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمله تونی کروس به سیاست‌های مهاجرتی برلین: ترجیح می‌دهم دخترم در اسپانیا بزرگ شود تا آلمان

تونی کروس بازیکن تیم ملی آلمان
تونی کروس بازیکن تیم ملی آلمان Copyright Manu Fernandez/Copyright 2024 The AP. All rights reserved
Copyright Manu Fernandez/Copyright 2024 The AP. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تونی کروس، بازیکن اسطوره‌ای تیم فوتبال رئال مادرید که به تازگی بازنشسته شده است، از موج مهاجرت در آلمان انتقاد کرده و سیاست‌های دولت این کشور در این خصوص را زیر سوال برده است.

آگهی

او که در یک برنامه پادکست وابسته به شبکه تلویزیونی «زد.‌دی‌.اف» حاضر شده بود گفت ترجیح می‌دهد با وضعیت فعلی آلمان پس از بازنشستگی در اسپانیا بماند تا اینکه به کشورش بازگردد.

این بازیکن مطرح که در ده سال اخیر در اسپانیا زندگی کرده است در این باره گفت: «من همیشه فکر می‌کنم که آلمان کشور بسیار بزرگی است. ما واقعاً دوست داریم آنجا باشیم، اما حداقل آن آلمانی که قبلا بود دیگر نیست، مثل ۱۰ سال پیش.»

او در توضیح علت این امر، به مسئه امنیت زندگی در شهرهای آلمان اشاره کرد و گفت: «احساس امنیت از بین رفته است. اگر کسی از من بپرسد که آیا ترجیح می‌دهم دخترم را در ساعت ۱۱ شب در اسپانیا بیرون بروم یا در یک شهر بزرگ آلمان، ترجیح می‌دهم بگویم در اسپانیا.»

این فوتبالیست آلمانی که شش قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را در کارنامه خود دارد، اضافه کرد:‌ «من خوشحال هستم که آلمان می‌تواند با آغوش باز از مهاجران استقبال کند. اما فکر می‌کنم این مهاجرت دسته‌جمعی خیلی کنترل‌نشده بود.»

وی اضافه کرد: «ما این واقعیت را دست کم گرفته‌ایم که همه نمی‌توانند برای ما خوب باشند و اگر نتوانیم کسانی را که برای ما خوب هستند از کسانی که خوب نیستند تشخیص دهیم، در نهایت باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود».

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

اظهارات تونی کروس بحث‌های بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است.

تونی کروس پس از انجام ۱۱۴ بازی ملی و ثبت ۱۷ گل، امسال در جریان رقابت‌های جام ملت‌های اروپا با تیم ملی فوتبال آلمان خداحافظی کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج سنگین بازنشستگی و کمبود فزاینده نیروی کار در آلمان؛ شرکت‌ها چه برنامه‌ای را به اجرا می‌گذارند؟

تسهیل اقامت در آلمان؛ نمایندگان، قانون جذب بیشتر کارگران ماهر را تصویب کردند

آلمان در حال اصلاح قوانین مهاجرتی خود با هدف رفع بحران نیروی کار است