Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پس‌لرزه‌های روسیه‌گیت؛ مسکو پخش ۸۱ رسانه‌ اروپایی را ممنوع کرد

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روسیه در پاسخ به ممنوعیت فعالیت ۴ رسانه‌ روسی یا مرتبط با مسکو در اتحادیه اروپا، دسترسی به پخش ۸۱ رسانه اروپایی را در خاک خود از ۲۵ ژوئن محدود کرد.

آگهی

رسانه‌هایی مانند خبرگزاری فرانسه، لوموند، اکسپرس، اشپیگل و فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ در فهرست تحریم‌های روسیه قرار گرفتند. شبکه تلویریونی فرانسوی-آلمانی «آرته» نیز در فهرست تحریم‌های روسیه علیه اتحادیه اروپا قرار گرفت.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد در صورت رفع محدودیت برای رسانه‌های روسی، مسکو نیز در رابطه با رسانه‌های اروپایی تحریم شده نیز همین اقدام را انجام خواهد داد.

اتحادیه اروپا در ۱۷ ماه مه با ممنوعیت فعالیت ۴ رسانه‌ روسی یا مرتبط با روسیه به نام‌های وب‌سایت خبری «صدای اروپا»، خبرگزاری «ریانووستی»، روزنامه‌های «روسیسکایا گازتا» و «ایزوستیا» در قلمروی این اتحادیه موافقت کرده بود.

در حالی که رسانه‌های ریانووستی، روسیسکایا گازتا و ایزوستیا به‌طور جزئی یا کامل تحت مالکیت دولت روسیه قرار دارند اما صدای اروپا که دفتر آن در هلند مستقر است، وضعیت متفاوتی دارد.

نهادهای امنیتی جمهوری چک پیشتر از کشف یک شبکه خبر دادند که از اعضای پارلمان اروپا برای ترویج پروپاگاندای روسیه از طریق وبسایت خبری «صدای اروپا» استفاده می‌کردند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رسانه‌های چک به نقل از مقام‌های امنیتی این کشور اعلام کردند نمایندگان مظنون به دریافت پول از روسیه، از کشورهای آلمان، فرانسه، لهستان، بلژیک، هلند و مجارستان هستند.

در پی طرح اتهاماتی علیه شماری از اعضای پارلمان اروپا مبنی بر ترویج پروپاگاندای روسیه در ازای دریافت پول، دادستانی بلژیک تحقیقاتی را در مورد «مداخله» مسکو در این نهاد اروپایی آغاز کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیوان کیفری بین المللی برای دو نفر از مقامات نظامی روسیه حکم جلب صادر کرد

تهدید فزاینده اسلام‌گرایان افراطی در روسیه؛ پوتین: شاید مجبورم کنند تمرکزم را بر جنگ اوکراین کم کنم

ده‌ها کشته و زخمی در حمله مرگبار اوکراین به کریمه؛ روسیه: آمریکا مقصر است، پاسخ می‌دهیم