Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یورو ۲۰۲۴؛ اتریش هلند را برد و صدرنشین گروه مرگ شد؛ نمایش‌های کسل‌کننده انگلستان ادامه دارد

شادی بازیکنان اتریش
شادی بازیکنان اتریش Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در ادامه مسابقات یورو ۲۰۲۴، اتریش در کمال شگفتی در گروه مرگ تیم اول شد و انگلستان با ادامه نمایش‌های لرزان خود توانست به عنوان سرگروه به مرحله بعد راه یابد.

آگهی

بازی‌های دور سوم مرحله گروهی جام ملت‌های اروپا در روز پنجشنبه پی گرفته شد تا تکلیف چند تیم صعود کننده دیگر به مرحله حذفی مشخص شود. ابتدا در گروه مرگ فرانسه به مصاف لهستان رفت و همزمان هلند و اتریش هم دیگر مسابقه این گروه را برگزار کردند.

بازی هلند و اتریش را احتمالا می‌توان تماشایی‌ترین مسابقه جام تاکنون لقب داد. جایی که اتریش در کمال شگفتی موفق شد هلند را که یکی از مدعیان عنوان قهرمانی این بازی‌ها به شمار می‌رود، شکست دهد. در این بازی پرحادثه ابتدا در دقیقه ۶ هلندی‌ها به اشتباه دروازه خودی را باز کردند و ۴۵ دقیقه نیمه نخست با همان تک گل به سود اتریش به پایان رسید.

شاگردان رونالد کومان اما در دقیقه ۴۷ بازی را به تساوی کشاندند اما اتریش خیلی زود و در دقیقه ۵۹ یک بار دیگر موفق شد توپ را از خط دروازه هلند عبور دهد. تلاش نارنجی‌ پوشان برای بازگرداندن بازی در دقیقه ۷۵ نتیجه داد و مسابقه ۲-۲ شد.

اما اتریشی‌ها که برای پیروزی به میدان آمده بودند در دقیقه ۸۰ گل سوم را هم وارد دروازه هلند کردند تا در نهایت در کمال شگفتی رقیب قدرتمند خود را شکست دهند.

در دیگر بازی این گروه که به صورت همزمان برگزار می‌شد فرانسه در مقابل لهستان قرار گرفت. ستاره‌های دو تیم یعنی کیلین امباپه و رابرت لواندوفسکی هر کدام یک بار برای کشور خود گلزنی کردند تا جدال این دو تیم در نهایت با تساوی ۱-۱ به پایان برسد. هر دو گل این مسابقه هم از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید.

در پایان بازی‌های این گروه، اتریش موفق شد با ۶ امتیاز به عنوان صدرنشین به مرحله بعد راه یابد. فرانسه ۵ امتیازی شد و به عنوان تیم دوم در یک هشتم نهایی حضور خواهد داشت. هلند هم با ۴ امتیاز به عنوان یکی از تیم‌های سوم برتر از این گروه صعود خواهد کرد.

اما دو بازی آخر شب سه‌شنبه برخلاف مسابقات قبلی کاملا کسل‌کننده و حوصله‌سر بر بود. در بازی‌های گروه سوم که تنها یک بار یک تیم توانسته بود به پیروزی برسد و سایر مسابقات با تساوی به پایان رسیده بود، باز هم همین روند ادامه پیدا کرد. انگلستان که پیش از آغاز تورنمنت بسیاری از آن تیم به عنوان یکی از مدعیان عنوان قهرمانی یاد می‌کردند در ادامه روند نمایش‌های متزلزل و نه چندان چشم‌نواز خود به مصاف اسلوونی رفت.

دیداری که با حداقل موقعیت گل همراه بود و در نهایت هم بدون گل به پایان رسید. انگلیس البته یک بار در دقیقه ۲۰ موفق به گلزنی شد که به نظر کمک داور آفساید اعلام شد.

دیگر بازی این گروه اما دست‌کم بیشتر جنبه تهاجمی داشت ودانمارک و به ویژه صربستان موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشتند اما حتی این مسابقه هم در نهایت با تساوی صفر صفر به پایان رسید. صرب‌ها هم یک بار در این مسابقه به گل رسیدند که آن‌هم گل به خودی بود اما داور آن‌را آفساید تشخیص داد.

در نهایت این بازی هم با تساوی به پایان رسید تا یکی از عجیب‌ترین جدول بازی‌ها رقم بخورد. در پایان مسابقات این گروه انگلستان با ۱ برد و ۲ تساوی صاحب ۵ امتیاز شد و تنها با به ثمر رساندن ۲ گل و دریافت یک گل به عنوان تیم نخست به مرحله بعد راه یافت. اسلوونی و دانمارک هر دو به ۳ تساوی رسیدند و ۳ امتیازی شدند اما دانمارک تنها به دلیل کارت زرد دریافت کرده کمتر دوم شد و اسلوونی هم در جایگاه سوم قرار گرفت و به عنوان یکی از تیم‌های سوم برتر در مرحله یک هشتم نهایی حضور خواهد داشت. از مجموع ۶ بازی برگزار شده در این گروه تنها یک دیدار با پیروزی به پایان رسید و ۵ مسابقه دیگر همگی مساوی شدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با این نتایج می‌توان انتظار داشت که در مرحله یک چهارم نهایی انگلستان و ایتالیا دیدار فینال دور قبل را تکرار کنند؛ هرچند هر دو تیم نسبت به آخرین باری که در این رقابت‌ها به میدان رفتند، افت فاحشی پیدا کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورو ۲۰۲۴؛ جدال هلند و فرانسه برنده نداشت، پیروزی اوکراین و اتریش در مقابل اسلواکی و لهستان

یورو ۲۰۲۴؛ زور ایتالیا به اسپانیا نرسید؛ ادامه نمایش‌های ناامیدکننده انگلستان

یورو ۲۰۲۴؛ آلمان نخستین صعود کننده به دور بعد؛ کرواسی و سوئیس مقابل حریفان متوقف شدند