Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اوکراین: با حمله پهپادی پایانه‌ نفتی روسیه را به آتش کشیدیم

حمله پهپادی اوکراین به یک مخزن ذخیره نفت در بندر آزوف
حمله پهپادی اوکراین به یک مخزن ذخیره نفت در بندر آزوف Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس گزارش مقامات روس و یک منبع اطلاعاتی در کی‌یف، حمله پهپادی روز سه‌شنبه اوکراین به تاسیسات نفتی روسیه باعث آتش سوزی گسترده در مخزن سوخت یک ترمینال نفتی در بندر آزوف روسیه شده است.

آگهی

وزارت شرایط اضطراری روسیه اعلام کرد که یک تیم بزرگ از ماموران آتش‌نشانی در حال مهار آتش‌سوزی است.

کانال‌های تلگرام محلی نیز گزارش دادند که مخزنی حاوی متانول در پی این حمله دچار حریق شده است.

وزارت شرایط اضطراری روسیه همچنین اعلام کرده است که آتش سوزی یاد شده مساحتی به وسعت ۵ هزار متر مربع را در بر گرفته اما تلفات جانی نداشته است.

یک منبع اطلاعاتی در کی‌یف ضمن تایید این حمله به رویترز گفت که حمله پهپادی روز سه‌شنبه به تاسیسات نفتی روسیه توسط سرویس‌های امنیتی اوکراین طراحی و برنامه‌ریزی شده است.

این منبع تصریح کرد: «پس از استقرار و شلیک موفقیت‌آمیز پهپادهای سرویس‌های امنیتی اوکراین، آتش‌سوزی‌های مهیبی در تأسیسات روسیه رخ داد.»

وی افزود که تیم‌های عملیاتی سرویس امنیتی اوکراین برای مختل کردن تلاش‌های جنگی روسیه، به حملات خود علیه مجتمع پالایش نفت این کشور ادامه خواهد داد.

تلاش ماموران آتش‌نشانی در منطقه روستوف برای مهار آتش ناشی از حمله پهپادی به یک انبار نفت
تلاش ماموران آتش‌نشانی در منطقه روستوف برای مهار آتش ناشی از حمله پهپادی به یک انبار نفتAP/Russian Emergency Ministry Press Service

حمله دوشنبه شب هواپیماهای بدون سرنشین ۲ انبار حاوی ۲۲ مخرن نفت صادراتی را در یکی از پایانه‌های فراورده‌های نفتی در منطقه روستوف روسیه هدف قرار داده‌اند.

بندر آزوف دارای دو پایانه فرآورده‌های نفتی است که طی دوره زمانی ژانویه تا مه ۲۰۲۴ در مجموع حدود ۲۲۰ هزار تن سوخت را برای صادرات از این کشور جابجا کرده‌اند.

اوکراین طی ماه‌های اخیر حملات هوایی خود به خاک روسیه را برای کند کردن ماشین جنگی کرملین و روند پیش‌روی‌های ارتش روسیه افزایش داده و با همین هدف پالایشگاه‌ها و ترمینال‌های نفتی این کشور را هدف قرار داده است.

ارتش روسیه با تمام قوا در خط مقدم نبردِ جبهه‌های شرق اوکراین در حال پیشروی است، جایی که کمبود نیرو و مهمات در سال سوم جنگ، مدافعان را آسیب‌پذیر کرده است.

یورونیوز فارسی را در ایکس دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار در پایگاه آموزشی برای نیروهای اوکراینی در جمهوری چک کشته و زخمی بر جای گذاشت

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

تظاهرات سربازان همجنس‌گرای اوکراینی در مرکز کی‌یف؛ مخالفان در پاسخ، تجمع اعتراضی برگزار کردند