Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

انتشار پورنوگرافی بر روی شبکه اجتماعی «ایکس» رسما مجاز شد

شبکه اجتماعی ایکس
شبکه اجتماعی ایکس Copyright Rick Rycroft/Copyright 2023 The AP. All rights reserved.
Copyright Rick Rycroft/Copyright 2023 The AP. All rights reserved.
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شبکه اجتماعی «ایکس»، توئیتر سابق روز دوشنبه طی آخرین بروزرسانی قوانین خود اعلام کرد که انتشار محتوای جنسی را تا زمانی که با رضایت و توافق طرفین تهیه و توزیع شده باشند، مجاز اعلام کرد.

آگهی

در آخرین به‌روزرسانی قوانین شبکه اجتماعی «ایکس» آمده است: « تا زمانی که محتوای مرتبط با موضع جنسی به صورت توافقی تولید و توزیع شده باشد، کاربران باید قادر به تولید، توزیع و استفاده از آن باشند. بیان موضوعات جنسی چه به صورت بصری و چه به صورت مکتوب می‌تواند به طور مشروع در زمره بیان هنری محسوب شود.»

حتی پیش از آن که ایلان ماسک «توئیتر» را خریداری کند و نامش را به «ایکس» تغییر دهد، انتشار محتوای جنسی بر روی آن با منعی روبرو نبود، با این حال در آن زمان هیچ مقرراتی برای این‌گونه محتوا تعیین نشده بود.

شبکه اجتماعی «ایکس» گفته است که از نمایش محتوای جنسی برای کودکان و بزرگسالانی که عدم نمایش آن را انتخاب کنند، خودداری می‌کند.

در بیانیه «ایکس» آمده است: «ما همچنین انتشار محتوایی را که مروج خشونت جنسی، استفاده ابزاری، عدم رضایت هر یک از طرفین، آسیب‌رسانی به کودکان و رفتار منزجر کننده باشد، ممنوع می‌کنیم.»

«ایکس» افزود که اجازه انتشار محتوای جنسی را در مکان‌های «بسیار قابل مشاهده» همچون تصویر پروفایل کاربران و یا بنرها، نمی‌دهد.

این خط مشی «ایکس» در تضاد کامل با دیگر شبکه‌های اجتماعی از جمله «اینستاگرام» و «فیسبوک» از «متا» و همچنین «یوتیوب» از «گوگل» و «تیک‌تاک» است.

بروک ارین دافی، دانشیار ارتباطات در دانشگاه کرنل، می‌گوید: «مجوز پلتفرم ایکس برای انتشار محتوای بزرگسالان کاملا منطبق بر استراتژی این شرکت در دوران پس از تصدی ایلان ماسک است. ایکس بی رودربایستی تحریک‌آمیز است و تلاش می‌کند خود را از رقبای ایمنش متمایز کند.»

او افزود که به نظر می‌رسد این شرکت به جذب هنرمندان و تولید‌کنندگان محتوایی که به دلیل خط مشی شبکه‌های اجتماعی دیگر مبنی بر منع برهنگی و بیان جنسی محدود شده‌اند، علاقمند است.

سیاست جدید شبکه اجتماعی «ایکس» در مورد محتوای واقعی و همچنین محتوای تولید شده از طریق هوش مصنوعی اعمال می‌شود.

«ایکس» از کاربرانی که به صورت معمول محتوای مختص بزرگسالان را منتشر می‌کنند خواسته است تا تنظیمات حساب خود را به گونه‌ای تغییر دهند که محتوایشان همیشه در پی یک «هشدار محتوا» منتشر شود. این امر باعث می‌شوند که کاربران پیش از مشاهده تصویر مجبور باشند تصدیق کنند که آیا تمایل دارند تصویر مربوطه را ببینند یا نه.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت تیک آبی رایگان برای برخی حساب‌ها در شبکه ایکس؛ چرا بسیاری از کاربران راضی نیستند؟

کارشناسان برای کشف راز صدای یک ویولن قدیمی به اشعه ایکس متوسل شدند

اسپیس‌ایکس از پرتاب یک موشک فالکون به سمت ماه خبر داد