Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شبکه ایکس برای جذب دوستداران محتوای جنسی بزرگسالان، قابلیت جدیدی را آزمایش می‌کند

شبکه اجتماعی ایکس
شبکه اجتماعی ایکس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شبکه اجتماعی ایکس یا همان توئیتر پیشین در حال آزمایش ویژگی جدیدی است که به کاربران امکان می‌دهد گروه‌هایی با تمرکز بر محتوای جنسی ویژه بزرگسالان ایجاد کنند یا به گروه‌هایی بپیوندند که حول محتوای بزرگسالان یا سایر محتواهایی که «برای کار امن نیستند»، در نظر گرفته می‌شوند.

آگهی

بر اساس اطلاعات دانیل بوچوک، تحلیلگر سایت واچ‌فول که در زمینه فضای مجازی فعالیت دارد و بلومبرگ آن را منتشر کرده، کاربران با این قابلیت می‌توانند در تنظیمات مشخص کنند که گروه دارای محتوای حساس ویژه بزرگسالان است. سپس گروه‌ها به عنوان دارای محتوای ویژه بزرگسالان برچسب‌گذاری می‌شوند.

در صورتی که این هشدار وجود نداشته باشد، سامانه ممکن است برخی از محتواها را تعدیل، فیلتر یا حذف کند. این شبکه اجتماعی متعلق به ایلان ماسک هنوز مشخص نکرده که آیا دسترسی به این گروه‌ها مشروط به سامانه تأیید سن است یا نه. در حال حاضر برای راه‌اندازی این قابلیت هیچ تاریخی از سوی این پلتفرم اعلام نشده است.

یورونیوز را در ایکس دنبال کنید

ایکس قبلاً محتوای پورنو را مجاز کرده است

شبکه ایکس برخلاف دیگر رقبایش مانند یوتیوب و اینستاگرام، اجازه همرسان کردن محتوای پورنوگرافیک را می‌دهد. مشکل این است که این محتوا ممکن است بدون اخطار در دسترس افراد زیر سن قانونی قرار بگیرد. مسئولان این شبکه اجتماعی برای جلوگیری از مواجهه خردسالان با محتوای جنسی، بیش از همه به خود منتشرکنندگان این گونه محتواها متکی است.

طبق قوانین استفاده از ایکس، در واقع این کاربران هستند که مسئولیت گزارش محتوای خود به عنوان دارای محتوای مثلا برهنگی را بر عهده می‌گیرند، به طوری که آن محتوا برای کاربران زیر ۱۸ سال یا افرادی که سن خود را اعلام نکرده‌اند قابل مشاهده نباشد. مشکل این است که اعلام سن را هر کسی می‌تواند انجام بدهد و تاکنون هیچ تأئیدیه‌ای برای آن درخواست نمی‌شده است.

با این حال، این محتوای حساس نباید در ویدیوی زنده، عکس نمایه، فهرست‌ها یا عکس نمایه گروه‌ها گذاشته شود. تبلیغات پیرامون این محتوا نیز ممنوع است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت تیک آبی رایگان برای برخی حساب‌ها در شبکه ایکس؛ چرا بسیاری از کاربران راضی نیستند؟

تغییر تنظیمات در ایکس (توییتر) برای حفظ حریم خصوصی‌؛ چگونه آدرس آی‌پی خود را پنهان کنیم

اسپانیا مانع دسترسی نوجوانان به سایت‌های پورنوگرافی می‌شود؛آمارها از کودکانی که فیلم‌ پورن دیده‌اند