Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اعتصاب گسترده در فرانسه پروازهای سراسر اروپا را تحت تاثیر قرار داد

فرودگاه شارل دو گل پاریس
فرودگاه شارل دو گل پاریس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبر اعتصاب کارمندان کنترل ترافیک هوایی در فرانسه باعث شد تا بسیاری از پروازها در این کشور با تاخیر و لغو رو به رو شوند.

آگهی

این اتفاق پس از آن رخ می‌دهد که مذاکرات میان مقام‌ها با کارکنان اعتصاب‌کننده به نتیجه نرسید. سازمان هواپیمایی کشوری فرانسه (DGAC) روز چهارشنبه اعلام کرده بود که از خطوط هوایی خواسته است تا ۷۵ درصد از پروازهای روز پنجشنبه در فرودگاه اورلی پاریس، ۵۵ درصد از پروازها در فرودگاه شارل دو گل همین شهر و ۶۵ درصد از پروازها در مارسی را لغو کنند.

اعتصابات کنترل ترافیک هوایی در فرانسه بر سفرهای هوایی در اروپا نیز تأثیر می‌گذارد و نه تنها پروازها به فرانسه بلکه پروازهایی را که از حریم هوایی این کشور عبور می‌کنند نیز محدود می‌کند.

شرکت هواپیمایی رایان‌ایر که پروازهای ارزان قیمت را در اختیار مسافران قرار می‌دهد هشدار داده بود که که به دلیل اعتصابات روز پنجشنبه مجبور خواهد شد بیش از ۳۰۰ پرواز را لغو کند. این شرکت اضافه کرده که پروازهایی از بریتانیا به اسپانیا یا ایتالیا نیز شامل این مسئله خواهند بود. این مسئله فشار بر مقامات اتحادیه اروپا را برای اعمال فشار بیشتر بر فرانسه جهت محدود کردن تأثیر اقدامات کارگری شدت می‌بخشد. 

مایکل اولئری، مدیرعامل رایان‌ایر، روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: «کارمندان ترافیک هوایی فرانسه حق اعتصاب دارند، این حق آنهاست، اما ما باید پروازهای فرانسه را لغو کنیم، نه پروازهایی که ایرلند را ترک می‌کنند، به ایتالیا می‌روند یا پروازهایی از آلمان به اسپانیا یا اسکاندیناوی به پرتغال پرواز می‌کنند»

این لغوها حتی پس از آن صورت گرفت که SNCTA، بزرگترین اتحادیه کارکنان کنترل ترافیک هوایی فرانسه، اعلام کرد پس از توافق با مدیریت بر سر شرایط کاری، اعتصاب ۲۵ آوریل را لغو می‌کند.

سازمان هواپیمایی کشوری فرانسه گفت که این توافق برای جلوگیری از اختلالات ترافیکی دیر به دست آمد و هنوز مذاکرات با سایر اتحادیه‌ها نهایی نشده است.

اورانیا گئورگوئتساکو، رئیس گروه صنعتی انجمن خطوط هوایی اروپا (A4E) روز چهارشنبه در این خصوص گفت: «در حالی که اعلام لغو اعتصاب ممکن است برای برخی مسافران تسکینی باشد، اما ماهیت دقایق آخری آن به این معنی است که همچنان پروازها در فرانسه و سراسر اروپا با اختلالات قابل توجهی رو به رو خواهند بود.»

A4E اعلام کرد که سال گذشته به دلیل اعتصابات کنترل ترافیک هوایی در اروپا، ۱۶ هزار پرواز لغو و ۸۵ هزار پرواز با تأخیر مواجه شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات خطوط هوایی همچنین ابراز نگرانی کرده‌اند که اگر توافقات کافی از قبل انجام نشود، اعتصابات کنترل ترافیک هوایی می‌تواند برای المپیک پاریس خطرناک باشد. با در نظر گرفتن این نکته که پیش‌بینی می‌شود در طول بازی‌های بیش از یک میلیون مسافر به پاریس سفر کنند، اعتصابات می‌تواند اختلال‌های گسترده‌تری را ایجاد کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتصاب فلج‌کننده کارکنان لوفت‌هانزا؛ چرا اعتصاب‌ها در آلمان گسترش یافته است؟

اعتصاب سراسری کارکنان بخش حمل و نقل در آلمان سفر میلیون‌ها مسافر را مختل کرد

آیا ۲۰۲۴ بزرگترین سال اعتصاب‌ها در آلمان خواهد بود؟