Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم

کارلوس پوجدمونت
کارلوس پوجدمونت Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارلس پوجدمون، رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیا و از رهبران جنبش استقلال‌طلبی در این منطقه، می‌گوید حزبش برای پیروزی در انتخابات ماه مه با سوسیالیست‌های حاکم اسپانیا رقابتی «شانه به شانه» دارد.

آگهی

آقای پوجدمون که پس از شکست تلاش‌هایش برای استقلال کاتالونیا در سال ۲۰۱۷ به بلژیک گریخت، گفت اگر در انتخابات پیش رو موفق به پیروزی نشود ممکن است در حمایت انتقادی حزبش از دولت ملی تجدید نظر کند.

وی که پیشتر به دلیل شکایت دولت محافظه‌کار وقت اسپانیا به اتهام آشوبگری و سوء‌استفاده از بودجه عمومی تحت تعقیب قرار داشت، اکنون در پی تصویب یک لایحه عفو تبرئه شده و توانسته از سوی حزب تندروی «متحد برای کاتالونیا» در انتخابات منطقه‌ای نامزد شود.

او گفت علیرغم اینکه نظرسنجی‌های اوایل آوریل نشان می‌دهند سوسیالیست‌ها در کاتالونیا در رای‌گیری روز ۱۲ مه پیروز خواهند شد، با این حال نظرسنجی‌های داخلی حزبش نشان می‌دهند نامزد شدن او رقابت را در این ناحیه فشرده‌تر کرده است.

 وی اضافه کرد اگر موفق شود، قصد دارد به سمت خود بازگردد.

در سوی مقابل سوسیالیست‌ها نامزدی کارلس پوجدمون را کم‌اهمیت جلوه داده و می‌گویند کاتالان‌ها می‌خواهند با تبلیغات ورق را به نفع خود برگردانند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

نظرسنجی‌ها در اوایل آوریل نشان می‌دهد که در انتخابات پیش رو سوسیالیست‌ها موفق به کسب ۳۹ کرسی خواهند شد و حزب «متحد برای کاتالونیا» ۳۱ کرسی را تصاحب خواهد کرد. حزب جدایی‌طلب میانه‌رو «چپ جمهوری‌خواه کاتالونیا» نیز که در حال حاضر منطقه را اداره می‌کند ۲۹ کرسی را به دست خواهد آورد.

احزاب برای کسب اکثریت مطلق باید ۶۸ کرسی را کسب کنند و حزب آقای پوجدمون احتمالاً برای به دست‌گیری کنترل منطقه باید با دیگر احزاب طرفدار استقلال از جمله حزب حاکم فعلی، که با آنها روابط شکننده‌ای دارد، متحد شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ صدها نفر به مناسبت ششمین سالگرد همه‌پرسی استقلال کاتالونیا در بارسلون تظاهرات کردند

هزاران تن از ساکنان کاتالونیا با راهپیمایی در بارسلون بار دیگر خواستار استقلال شدند

اصلاح قانون جزای اسپانیا؛ اتهام «فتنه» علیه رهبر جدایی طلب کاتالونیا برداشته شد