Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آخرین گمانه‌زنی‌های رسانه‌های اسرائيل از «نوع و چگونگی» پاسخ به حمله ایران؛ شاید وقتی دیگر

پرچم اسرائيل
پرچم اسرائيل Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه اسرائيلی جروزالم پست در گزارشی به نقل از منابع خود خبر داده که ارتش اسرائيل درباره نوع و چگونگی حمله به ایران و نیروهای نیابتی‌اش به نتیجه رسیده اما هنوز در خصوص زمان‌بندی آن تصمیم نگرفته است.

آگهی

با این حال، منابع اسرائيلی به این رسانه گفته‌اند که ارتش قصد دارد در حمله خود طوری حمله کند که از تبدیل شدن به یک جنگ منطقه‌ای جلوگیری نماید. 

این رسانه اسرائيلی البته در ابتدای گزارش خود تاکید کرده که این تصمیم‌گیری به دلیل پیچیدگی‌ها ممکن است تغییر کند اما آنچه تاکنون به نتیجه رسیده قطعی بودن پاسخ اسرائيل به ایران است. 

در ادامه این گزارش با اشاره به صحبت‌های رئیس ستاد ارتش اسرائیل در خصوص اینکه این کشور قصد دارد در آستانه عید مذهبی، شهروندان اسرائيلی زندگی تقریبا عادی خود را داشته باشند، نتیجه‌گیری کرده که احتمالا حمله‌ای بزرگ در روزهای آینده چندان قریب‌الوقوع نیست و حتی ممکن است برای مدت طولانی‌تری به تعویق بیفتد. 

بر اساس اعلام منابع این رسانه گزینه‌هایی چون حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران تا گزینه‌های محدودتر چون ترور افراد خاص یا مجازات مقام‌های سپاه در خارج از کشور در دستور کار مقام‌های اسرائيلی قرار دارد. ضمن اینکه ترکیبی از این این موراد به همراه یک حمله سایبری بزرگ از جمله دیگر مواردی است که مورد بحث قرار گرفته است. 

به گفته این روزنامه سیگنال‌ها نشان می‌دهد که نیروی هوایی در یک هدف غیرعادی مهم درگیر خواهد شد. یوآو گالانت وزیر دفاع اسرائيل روز سه‌شنبه در صحبت‌هایی گفت: «ایرانی‌ها در حمله خود شکست خوردند و در بازدارندگی اسرائیل ناکام خواهند بود. آسمان خاورمیانه به روی نیروی هوایی اسرائیل باز است. دشمنان ما هر جا که باشند ضربه می‌خورند.»

اظهارات گالانت اولین نشانه عمومی است که از جدی بودن احتمال حملات هوایی اسرائيل حکایت دارد. در همین راستا اسرائيل روز سه شنبه بار دیگر حزب‌الله را با حملات هوایی خود مورد هدف قرار دارد و اسماعیل یوسف از فرماندهان ارشد این گروه لبنان در منطقه ساحلی این کشور ترور شد. 

به گفته ارتش اسرائيل این فرمانده حزب‌الله پیشتر برای چندین دهه در پست‌های مختلف حضور داشته و از جمله نقش‌های او مدیریت حملات موشکی و ضد تانک به اسرائيل بوده است.حزب‌الله روز سه شنبه دو پهپاد تهاجمی را پرتاب کرد که در نتیجه آن سه نفر زخمی شدند. ارتش گفت که پهپادها مناطقی در نزدیکی بیت هیلل را هدف قرار دادند.

 ارتش اسرائیل همچنین از برگزاری رزمایشی برای منطقه شمالی برای آزمایش بین واحدهای سایبری و فناوری و واحدهای عملیاتی فرماندهی شمالی خود خبر داد. این نشان می دهد که چگونه بخشی از پاسخ اسرائیل به ایران می تواند در حوزه سایبری باشد. همچنین کاملا ممکن است که حمله این کشور منجر به حمله متقابل بیشتر توسط تهران و نماینده آن، حزب‌الله شود.

در طول رزمایش، نیروهای رزمی و سایبری و فناوری در سراسر شمال در هر جبهه جداگانه مستقر شدند تا آمادگی برای یک جنگ دیجیتالی و جنبشی همه جانبه ترکیبی را شبیه‌سازی کنند.

 لشکر ۲۱۰ سناریوهای خاصی را برای تهدیدات لبنان و سوریه تمرین کرد، در حالی که تیپ ۲۸۲ توپخانه نیز در یک سناریوی اضطراری شرکت داشت. یگان ویژه کوه‌های بلند، از جمله آموزش برای سناریوهای جنگ شهری نیز در این رزمایش شرکت کرد.

در همین حال روزنامه تایمز اسرائيل هم در گزارشی به نقل از یک منبع آگاه از جلسه کابینه جنگ این کشور گزارش داده که ممکن است اسرائيل پاسخ احتمالی خود به ایران را تعویق بیندازد تا مقام‌های ایرانی در اضطراب باقی بمانند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این منبع به تایمز اسرائيل گفته که پاسخ احتمالی این کشور ممکن است در داخل و یا حتی خارج از ایران باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تکذیب گزارش‌ها درباره کمک‌های عربستان و امارات به اسرائيل در رهگیری موشک‌های ایران

خشم اسرائیل در سازمان ملل از سکوت برای رئیسی: «قصاب تهران» و دستانش آغشته به خون هزاران ایرانی است

اسرائيل برای مقابله با حملات آنلاین ایران، «گنبد سایبری» راه‌اندازی می‌کند