Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جشن ممنوعه در فرودگاهی در فرانسه؛ نُه هزار نفر همزمان جریمه شدند

(عکس تزئینی است)
(عکس تزئینی است) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دفتر دادستانی و استانداری فینیستر واقع در منطقه بروتانی در غرب فرانسه روز چهارشنبه ۳ آوریل (۱۵ فروردین) گفتند که بیش از ۹ هزار نفر به دلیل شرکت در یک جشن که ممنوع اعلام شده بود، همزمان جریمه شدند.

آگهی

این جشن یا «ریو پارتی» در سایت فرودگاه «کمپر» در آخر هفته گذشته برگزار شده بود. این فرودگاه از ماه نوامبر گذشته فعالیت خود را متوقف کرده است.

«ریو پارتی» عبارت از جشن و رقص همگانی به همراه موسیقی پر سر و صدا در یک مکان نامعمول یا متروکه است.

بر پایه بیانیه مطبوعاتی دادستانی، در مجموع ۹ هزار و ۳۲۰ نفر به اتهام شرکت در «تجمع ممنوعه» ۱۳۵ یورو جریمه شدند. پلیس همچنین ۳ هزار ۳۲۰ نفر را برای «پارک کردن خطرناک خودرو در فرودگاه» به مبلغ ۱۳۵ یورو جریمه و با حذف سه امتیاز از گواهینامه رانندگی مجازات کرد. گواهینامه رانندگی در فرانسه ۱۲ امتیاز دارد.

مقامات می‌گویند شمار شرکت‌کنندگان در این جشن همگانی حدود ۹ هزار و ۵۰۰ نفر بوده و بنابراین تنها شمار اندکی از آنان توانسته‌اند از چنگ مأموران فرار کنند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مأموران ژاندارمری همچنین حدود ۳۴۰ متر مکعب تجهیزات و سیستم‌های صوتی شامل میزهای میکساژ، میزهای گردان، دستگاه‌های نور، لیزر، سینت سایزرها وغیره را در آن مکان ضبط کردند. 

این سیستم‌ها شامل «اکثریت» دستگاه‌های مورد استفاده در جریان پارتی بود که روی ده‌ها جایگاه بزرگ و کوچک تعبیه شده بر روی آسفالت و چمن محوطه بر پا شده بود.

ژاندارم‌ها مقادیری مواد مخدر و پول نقد نیز در فرودگاه کمپر کشف و ضبط کردند.

به نوشته رسانه‌های فرانسه ۶۸ نفر به اتهام سازماندهی یا همدستی در تشکیل این تجمع غیرقانونی بازجویی شده‌اند.

زیان‌های مالی وارد شده به زیرساخت‌ها و امکانات ایمنی و امنیتی، تجهیزات روشنایی و تأسیسات هواشناسی این فرودگاه ۱۳۰ هزار یورو برآورد شده است.

استانداری بروتانی، اتاق بازرگانی و صنایع استان و نیز سازمان هواشناسی محلی فرانسه گفته‌اند که از این بابت شکایتی را نزد مقامات قضایی ارائه می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسانه‌های ایران: شماری از بازیکنان فوتبال در یک پارتی بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شدند

جنجال بر سر تصاویر منتشرشده از نخست‌وزیر فنلاند در پارتی با دوستانش

تکنو پارتی در برلین؛ تصاویر بزن و برقص خیابانی عاشقان موسیقی الکترونیک