Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بلیط بخت‌آزمایی ۱ میلیون پوندی رویای زوج سالمند اسکاتلندی را در روزهای آخر زندگی محقق کرد

EuroMillions
EuroMillions Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک زوج سالمند اسکاتلندی در حالی برنده یک بلیط بخت‌آزمایی ۱ میلیون پوندی شدند که یان اندرسون، شوهر ۷۷ ساله و کارگر پیشین صنعت ساختمان، از یک بیماری لاعلاج ریوی رنج می‌برد و چیزی از عمرش باقی نمانده است.

آگهی

با این وجود آنها تصمیم گرفتند که از این پول «نهایت استفاده» را برای داشتن یک زندگی مرفه و آسوده آنهم در واپسین سال‌های عمر بکنند.

این زوج که دارای دو فرزند، پنج نوه و یک نتیجه هستند، ۳۲ سال است که ازدواج کرده‌اند اما ابتلای مرد خانواده به بیماری پلاک پلور و فیبروز ریوی که به عقیده او با قرار گرفتن در معرض آزبست ساختمان‌ها مرتبط است، باعث شد که آنها تقریبا تمام دوران زندگی مشترک خود را به دلیل درمان‌های شبانه‌روزی یان اندرسون، در خانه بمانند و بدون رفتن به تعطیلات بگذرانند.

برنده این پول در واقع زن خانواده یعنی مرلین اندرسون ۷۰ ساله است. 

او هنگام شرح ماجرای برنده شدنش می‌گوید که در ابتدا فکر می‌کرده هزار پوند برنده شده و از این بابت نیز «بسیار خوشحال» بوده است. بعد از شمردن دقیق صفرها نیز می‌ترسد زیرا فکر می‌کند که یک کلاهبرداری در کار است.

ماجرا از این قرار بود که خانم اندرسون در ۱۲ مارس متوجه شد که تنها ۴.۹۰ پوند در حساب بخت آزمایی آنلاینش باقی مانده است و تصمیم گرفت که با این پول یک بلیط «یورومیلیونز» بخرد.

او می‌گوید: «روز بعد از قرعه‌کشی سراغ ایمیل‌هایم رفتم تا ببینم آیا چیزی برنده شدم یا نه. ابتدا فکر کردم ۱۰۰۰ پوند برنده شدم و خیلی خوشحال شدم. سپس شروع به شمردن صفرها کردم و نمی‌توانستم چیزی را که می‌دیدم باور کنم، بنابراین دوباره آنها را شمردم. به این فکر می‌کردم که نمی‌تواند درست باشد و باید کلاهبرداری در کار باشد.»

او می‌افزاید: «ناامیدانه منتظر ماندم تا ساعت ۸ صبح شود تا بتوانم با شماره لاتاری ملی تماس بگیرم تا دریابم آنچه می‌دیدم واقعاً درست است یا خیر. وقتی آن طرف تلفن به من گفتند که درست است، باور نمی‌کردم.»

خانم اندرسون می‌گوید: «هنوز هم همه چیز بسیار سورئال به نظر می‌رسد. هیچ کلمه دیگری برای توصیف آنچه در حال حاضر در حال گذراندن آن هستیم وجود ندارد.»

یک ویلای بزرگ و یک طبقه

این زوج در حال حاضر در خانه کوچکی زندگی می‌کنند که خانم اندرسون آن را به یک «خوابگاه» تشبیه می‌کند. 

او می‌گوید: «به دلیل وضعیت سلامت شوهرم، او نمی‌تواند از پله بالا برود. به همین دلیل ما اتاق نشیمن خود را مانند یک اتاق‌خواب آماده کرده‌ایم. ما چاره دیگری نداشتیم.»

اکنون امیدوار است با برنده شدن این بلیط بخت آزمایی، بتواند خانه‌ای بزرگتر بخرد. خانه‌ای بزرگ که به گفته او باید یک طبقه باشد؛ زیرا برای شوهر بیمارش که با کپسول اکسیژن زندگی می‌کند، رفتن به طبقات بالاتر ممکن نیست.

او می گوید: «خرید یک خانه ییلاقی به یان این امکان را می‌دهد که اتاق خواب خودش را داشته باشد و ما نیز می‌توانیم یک اتاق نشیمن داشته باشیم، همه چیز در یک طبقه. به این ترتیب او می‌تواند بقیه عمرش را در آسایش سپری کند.»

آنها پس از برنده شدن این پول، یک خودروی اتوماتیک سیتروئن «دی‌اس۷» نیز برای خودشان خریده‌اند.

خانم اندرسون می‌گوید: «ما در بهترین زمان برنده شدیم. زیرا اکنون شوهرم می‌تواند بهترین کیفیت زندگی را آنهم در زمانی که برایش باقی مانده، داشته باشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک آمریکایی برنده جایزه بخت‌آزمایی به ارزش بیش از یک میلیارد دلار شد

بلیط بخت‌آزمایی در فروشگاه «خوش‌‌اقبال»؛احتمال برنده شدن در لاتاری یک میلیارد دلاری آمریکا چقدر است؟

مهاجر غیرقانونی آفریقایی در بلژیک برنده جایزه ۲۵۰ هزار یورویی لاتاری شد