بلیط بخت‌آزمایی در فروشگاه «خوش‌‌اقبال»؛احتمال برنده شدن در لاتاری یک میلیارد دلاری آمریکا چقدر است؟

لاتاری مگا میلیون در آمریکا
لاتاری مگا میلیون در آمریکا Copyright Gerry Broome/Copyright 2016 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistribu
Copyright Gerry Broome/Copyright 2016 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistribu
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با توجه به اینکه جایزه ملی «مگا میلیون» بار دیگر به بیش از یک میلیارد دلار رسیده است، مشتریان به امید آنکه صاعقه بخت دو بار بزند روز پنجشنبه از نقاط دور و نزدیک برای خرید بلیط بخت آزمایی مقابل این فروشگاه صف کشیدند.

آگهی

به رغم آنکه شانس برنده شدن در جایزه بخت آزمایی این هفته ایالات متحده کمتر از یک در ۳۰۰ میلیون تخمین زده شده اما یک فروشگاه «خوش شانس» در خارج از لس آنجلس شمار زیادی از خریداران بلیط‌های لاتاری را به سوی خود جلب کرده است.

تابلویی در بالای پیشخوان این مغازه واقع در شهر «چینو هیلز» ایالت کالیفرنیا نصب شده که در آن این مغازه خوش‌شانس‌ترین فروشگاه «هفت در یازده» جهان معرفی شده است.

دلیل این ادعا هم آن است که شش سال پیش بلیت برنده بزرگترین قرعه‌کشی بخت آزمایی تاریخ ایالت متحده در این فروشگاه فروخته شده بود.

با توجه به اینکه جایزه ملی «مگا میلیون» بار دیگر به بیش از یک میلیارد دلار رسیده است، مشتریان به امید آنکه صاعقه بخت دو بار بزند روز پنجشنبه از نقاط دور و نزدیک برای خرید بلیط بخت آزمایی مقابل این فروشگاه صف کشیدند.

یکی از خریداران می‌گوید: «این فروشگاه با شانس و اقبال همراه است؛ بنابراین امیدوارم برای من نیز خوش شانس باشد.»

جایزه اعلام شده برای قرعه کشی عصر روز جمعه ۱.۰۲ میلیارد دلار تعیین شده است.

یک بلیط برنده ژانویه سال ۲۰۱۶ در این فروشگاه کالیفرنیایی خریداری شده بود که فرد خریدار ۱.۶ میلیارد دلار جایزه را با دو فرد خوش شانس دیگر که شش شماره صحیح را در نقطه دیگری از کشور انتخاب کرده بودند، تقسیم کرد.

فروش این بلیط به گفته صاحب فروشگاه که تقریبا سه دهه مالکیت آنرا در دست دارد نقطه عطفی برای او و کسب و کارش بوده است.

وی می‌گوید هر موقع مبلغ جایزه خیلی زیاد می‌شود بسیاری از شهروندان ساکن در دور و نزدیک حتی از دیگر نقاط مثل لاس‌وگاس برای خرید بلیط به فروشگاه وی مراجعه می‌کنند.

او با اشاره به پارک تفریحی و استراحتگاه بزرگی که در فاصله ۲۰ مایلی (۳۲ کیلومتری) فروشگاهش قرار دارد یادآور می‌شود که «مردم زیادی به دیزنی لند سفر می کنند و شمار زیادی از آنها تنها برای دیدن فروشگاه وی به این مکان می‌آیند.»

مشتریانی که به طور خاص برای خرید بلیط های بخت آزمایی آمده اند، معمولاً در نهایت به خرید کالاهای دیگری نیز می پردازند و سود او را افزایش می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رکورد تاریخی پاوربال آمریکا؛ چه کسی برنده بلیط بخت‌آزمایی ۲ میلیارد دلاری می‌شود؟

برنده لاتاری بزرگ آمریکا یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار به جیب خواهد زد

سالمندان آلمانی چگونه به تامین هزینه‌های حزب راست افراطی کمک می‌کنند؟