رهبر کره شمالی با یک تانک در رزمایش نظامی رانندگی کرد و خواستار آماده شدن برای جنگ شد

رهبر کره شمالی در حال رانندگی یک تانک
رهبر کره شمالی در حال رانندگی یک تانک Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رسانه‌های دولتی کره شمالی روز پنجشنبه گزارش دادند که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی هنگام رونمایی از تانک‌های جدید جنگی در یک رزمایش نظامی شخصا رانندگی یکی از آن‌ها را برعهده گرفت و خواستار آمادگی برای جنگ شد.

آگهی

رونمایی از این تانک‌ها پاسخی به مانور نظامی سالانه کره جنوبی و ایالات متحده تلقی می‌شود که قرار است اواخر پنجشنبه به پایان برسد. کره شمالی این رزمایش را تمرینی برای مقابله با تهاجم به کشورش می‌داند.

پیونگ یانگ این رزمایش را روز چهارشنبه «برای بررسی توانایی‌های خدمه تانک و آشنایی آنها با عملیات رزمی در ماموریت‌های مختلف» انجام داد.

خبرگزاری دولتی کره شمالی گزارش داد که رهبر این کشور از عملکرد موفقیت‌آمیز این تانک‌ اظهار رضایت کرد و آن را «قوی‌ترین تانک جهان» نامید.

تصاویری که توسط این رسانه منتشر شده است، نشان می‌دهد که رهبر کره شمالی خودش سوار بر تانک شده و آن را می‌راند.

وزارت دفاع کره شمالی پیش‌تر اعلام کرده بود که در واکنش به تداوم رزمایش‌های مشترک کره جنوبی و آمریکا، کشورش «فعالیت‌های نظامی مسئولانه» را انجام خواهد داد.

رزمایش مشترک کره جنوبی و ایالات متحده شامل ۴۸ تمرین میدانی و عملیات‌ شبیه‌سازی شده است که نسبت به رزمایش سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

کره شمالی از آغاز سال ۲۰۲۲ میلادی بیش از ۱۰۰ موشک را آزمایش کرده است و در کنار آن برنامه تسلیحاتی خود را توسعه داده است به همین منظور ایالات متحده و کره جنوبی رزمایش‌های سه جانبه با همراهی ژاپن را گسترش داده‌اند.

هدف از برگزاری این رزمایش‌ها، ایجاد «قابلیت‌های بازدارندگی و واکنش» برای مقابله با تهدیدات هسته‌ای و موشکی کره شمالی عنوان شده است؛ چیزی که از سوی رسانه‌های دولتی کره شمالی «تمرین جنگ با کره شمالی» توصیف شده است.

به اینستاگارم یورونیوز فارسی بپیوندید 

کارشناسان می‌گویند که رهبر کره شمالی سعی دارد با توسعه برنامۀ تسلیحاتی خود، از این ابزار در دیپلماسی و مذاکرات احتمالی در آینده بهره ببرد. به گفته آن‌ها با توجه به انتخابات در آمریکا و کره جنوبی، انتظار می‌رود کره شمالی فعالیت‌های نظامی خود را تشدید کند و لفاظی‌های جنگ طلبانه را در سال جاری افزایش دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محکومیت دو نوجوان در کره شمالی به ۱۲ سال کار با اعمال شاقه به دلیل تماشای ویدیوهای کره جنوبی

کره شمالی یک سامانه تسلیحات هسته‌ای زیر آب با قابلیت پرتاب پهپاد را آزمایش کرد

جنگ اوکراین؛ روسیه تولید پهپادها را سه برابر می‌کند؛ خارکیف «قطعات موشک کره شمالی» را به نمایش گذاشت