Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گزارش‌های ضد و نقیض از کشته شدن فرد شماره ۲ حماس؛ ارتش اسرائیل پرونده مرگ مروان عیسی را باز کرد

نوار غزه
نوار غزه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با کمرنگ شدن چشم‌انداز حصول توافق برقراری آتش‌بس در نوار غزه، رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که ارتش این کشور بررسی‌ها در مورد صحت و سقم گزارش‌های منتشر شده در مورد کشته‌شدن فرد شماره دو حماس را در جریان حملات هوایی به نوار غزه آغاز کرد.

آگهی

رادیو ارتش اسرائیل اعلام کرد که اردوگاه النصیرات در مرکز غزه شنبه شب به دنبال کسب اطلاعاتی درباره محل اختفای مروان عیسی، فرمانده شماره دو شاخه نظامی حماس، گردان‌های عزالدین قسام، بمباران شد، حمله‌ای که در نتیجه آن پنج نفر کشته شدند.

سپس، روزنامه اسرائیلی هاآرتص گزارش داد که ارتش اسرائیل بررسی‌هایی را در مورد این که آیا مروان عیسی جزء قربانیان این حمله بوده است یا خیر، آغاز کرد.

اگر مرگ او تایید شود، مروان عیسی بالاترین مقام حماس خواهد بود که در پنج ماهی که از جنگ اسرائیل و حماس می‌گذرد، کشته شده است.

مروان عیسی، ملقب به «مرد سایه»، به احتمال زیاد به دلیل توانایی‌اش در دور ماندن از صفحه رادار اسرائیل، یکی از سه رهبر ارشد حماس بوده که در طراحی حمله ۷ اکتبر ایفای نقش کرده و گمان می‌رود از آن زمان تاکنون عملیات نظامی حماس را هدایت کرده باشد. 

کشته شدن مروان عیسی که جزء رهبران تحت تعقیب اسرائیل بوده، می‌تواند تلاش‌ها برای تضمین آتش‌بس و آزادی گروگان‌ها را نیز پیچیده کند.

به ایکس یورونیوز فارسی بپیوندید 

یک منبع فلسطینی به رویترز گفته که اسرائیلی‌ها هنوز به جزئیات دقیقی از سرنوشت مروان عیسی دست نیافته‌اند. در همین حال، هم ارتش اسرائیل و هم حماس در قبال سرنوشت آقای عیسی سکوت اختیار کرده‌اند، سکوتی که شاید مصلحتی در آن نهفته باشد، چنان که آژانس اطلاعاتی اسرائیل موساد اعلام کرده که هر دو طرف همچنان به دنبال کاهش شکاف‌ها و دستیابی به توافق آتش‌بس هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاهی در آمریکا، ایران و سوریه را برای قتل یک نفر در اسرائيل به پرداخت ۱۹۱ میلیون دلار محکوم کرد

آمریکا کشته‌شدن مرد سوم حماس را تایید کرد؛ مروان عیسی که بود؟

چراغ سبز اسرائیل به از سرگیری مذاکره آزادی گروگان‌ها؛تاثیر اراده دیوان کیفری یا تصمیم ۳ کشور اروپایی