دانشجویی در اوتاوای کانادا مادر و فرزندانش را با چاقو به قتل رساند

قتل اعضای یک خانواده سریلانکایی در کانادا
قتل اعضای یک خانواده سریلانکایی در کانادا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس کانادا روز پنجشنبه اعلام کرد که شش سری‌لانکایی، از جمله یک مادر و چهار کودک خردسال در پی حمله با چاقو که شامگاه چهارشنبه در اتاوا، پایتخت این کشور روی داد، به قتل رسیدند.

آگهی

این حادثه هولناک که شهروندان کانادا را به شدت تحت تاثیر قرار داده در کشوری رخ داده است که چنین اقداماتی به ندرت در آن اتفاق می‌افتد.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، ضمن ابراز انزجار از این حادثه آنرا یک «تراژدی وحشتناک» خواند و با خانواده قربانیان ابراز همدردی کرد. پدر خانواده نیز در این حمله مجروح شده و در بیمارستان بستری است.

پلیس اتاوا فردی ۱۹ ساله به نام «فبریو دی زویسا»، یک دانشجوی اهل سریلانکا را به عنوان مظنون این حمله دستگیر کرده است.

فرد مظنون که به شش فقره قتل از نوع درجه یک و یک فقره سوءقصد متهم شده، به گفته پلیس کانادا خانواده‌ای که در این حمله به قتل رسیدند را به خوبی می‌شناخت و با آنها در یک خانه زندگی می‌کرد.

قربانیان این حادثه، یک زن ۳۵ ساله به همراه فرزندانش هستند که به ترتیب ۷، ۴ و ۲ سال و ۲ ماه سن دارند؛ یک مرد ۴۰ ساله که گفته می‌شود با این خانواده آشنا بوده است نیز در میان کشته‌شدگان قرار دارد.

اريك استابس، رئیس پلیس اتاوا در یک کنفرانس این حادثه را «یک اقدام خشونت‌آمیز و بدون معنا خواند که علیه افرادی کاملاً بی‌گنا انجام شده است».

مارک سوتکلیف، شهردار اتاوا نیز با انتشار مطلبی در شبکه‌های اجتماعی این حادثه را «یکی از تکان‌دهنده‌ترین موارد خشونت» در تاریخ پایتخت کانادا توصیف کرد.

اتاوا شهری که یک میلیون نفر جمعیت دارد سال ۲۰۲۳ شاهد ۱۴ فقره قتل بود و سال قبل از آن نیز ۱۵ فقره قتل در آن روی داده بود.

اجساد قربانیان این جنایت که روز چهارشنبه به وقوع پیوست، در خانه‌ای در حومه جنوب غربی شهر پیدا شدند.

پلیس اندکی پیش از ساعت ۱۱ شب چهارشنبه شب در پی چندین تماس‌ اضطراری از حادثه مطلع شده و در محل حاضر شده بود.

قتل‌های دسته‌جمعی در کانادا نادر هستند. یکی از این موارد دسامبر ۲۰۲۲ روی داد که طی آن مردی در حومه تورنتو پنج نفر را به ضرب گلوله به قتل رساند و سپس توسط پلیس کشته شد.

در ماه سپتامبر همان سال، مردی در استان غربی ساسکاچوان با چاقو ۱۱ نفر را به قتل رساند. او اندکی پس از دستگیری بر اثر مصرف بیش از حد کوکائین جان باخت.

یورونیوز فارسی را در ایکس دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله با چاقو به رهبر اپوزیسیون کره جنوبی؛ لی جائه میونگ به‌شدت از ناحیه گردن آسیب دید

پلیس محکوم به قتل جورج فلوید در زندان چاقو خورد

حمله با چاقو به کودکان در دوبلین ایرلند ۵ زخمی برجای گذاشت