Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

طرح «حزب مردم اروپا» برای بحران مهاجرت: انتقال تمام پناهجویان به کشور ثالث امن تا زمان تعیین تکلیف

پناهجویان
پناهجویان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از احزاب سیاسی که از اورزولا فن در لاین برای دور دوم حضور او در کمیسیون اروپا حمایت می‌کنند، در حال برنامه ریزی برای اصلاحات بیشتر مهاجرتی، مشابه سیاست بریتانیا در رواندا، هستند.

آگهی

این اقدام «حزب مردم اروپا» که با هدف جلوگیری از به قدرت رسیدن راست افراطی در انتخابات پارلمان اروپا طراحی شده قصد دارد برنامه‌ای مدون در خصوص اخراج مهاجران غیرقانونی به کشورهای ثالث امن طراحی و اجرا کند.

این حزب که متشکل از جریان‌های راست میانه و محافظه‌کار است در بیانیه خود پیش از انتخابات پارلمان اروپا گفته است که خواهان اصلاحاتی در خصوص تعاملات با کشورهای غیراتحادیه اروپا در خصوص مسئله مهاجرت غیر قانونی است تا از این طریق بتوان راه حلی برای مقابله با معضل ورود فزاینده پناهجویان غیرقانونی یافت.

پیش‌نویس حمایت از تغییر اساسی در قانون پناهندگی اروپا در کنگره سالانه حزب مردم اروپا روز چهارشنبه در بخارست مورد بحث قرار خواهد گرفت.

با این حال پیش‌بینی می‌شود سخت‌تر شدن سیاست مهاجرت احتمالا تنش‌ها را در داخل پارلمان شعله‌ور می‌کند و خطرات سیاسی خارجی را برای خانم فن در لاین ایجاد می‌کند، که باید منافع کل اتحادیه اروپا و نه یک گروه سیاسی را نمایندگی کند.

خانم فن در لاین روز چهارشنبه به طور رسمی در رای‌گیری این حزب به عنوان نامزد نهایی برای تصدی کمیسیون اروپا انتخاب و معرفی خواهد شد. 

سوفی ولد نماینده هلندی پارلمان اروپا و عضو گروه لیبرال در این خصوص می‌گوید: «این کار تلاشی دیگر برای جلب آرای راست افراطی است و این چیزی است که حزب مردم اروپا در سال‌های اخیر بارها تکرار کرده و جز بزرگ‌تر کردن راست افراطی دست‌آوردی نداشته است. اگر این روش کار نمی‌کند چرا این حزب بارها آن‌را تکرار می‌کنند؟»

حزب مردم اروپا نماینده احزار راست میانه در سراسر اروپا از جمله احزاب در قدرت در یونان، لهستان، ایرلند، لتونی، کرواسی، لیتوانی و بسیاری دیگر از کشورهای مختلف اروپایی است. 

در مانیفست این حزب در خصوص مسئله مهاجرت غیرقانونی آمده است: «ما می‌خواهیم هر کسی که در اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی دهد ابتدا به کشورهای ثالث امن منتقل شود و آنجا فرآیند بررسی صلاحیت او مورد بررسی قرار گیرد.» 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مشخص نیست خانم فن در لاین خواهد پذیرفت که چنین سیاستی را اجرایی کند یا خیر، او هرچند از یکسو با انتقاد سوسیالیست‌ها رو به رو می‌شود اما از سوی دیگر قدرت گرفتن دست‌راستی‌ها در اروپا طی سال‌های اخیر زنگ خطر را برای میانه‌روها به صدا در آورده و افزایش قابل توجه تعداد پناهجویان غیرقانونی در کشورهای مختلف نارضایتی را در جوامع اروپایی به این وضعیت شدت بخشیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ریشی سوناک: انتقال پناهجویان از بریتانیا به رواندا تا چند هفته دیگر آغاز می‌شود

اسلواکی توافق مهاجرتی اتحادیه اروپا را اجرایی نمی‌کند

اتحادیه اروپا طرح تخصیص سود دارایی‌های مسدود شده روسیه به دفاع از اوکراین را تصویب کرد