چهار دهه زندگی پس از عمل پیوند قلب؛ نام مرد هلندی در رکوردهای گینس ثبت شد

عمل جراحی پیوند قلب (عکس تزئینی است)
عمل جراحی پیوند قلب (عکس تزئینی است) Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نام یک مرد هلندی که چهار دهه پیش مورد عمل جراجی پیوند قلب قرار گرفت به عنوان کسی که طولانی‌ترین عمر را پس از این عمل داشته است در رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.

آگهی

پزشکان به برت یانسن در سن ۱۷ سالگی گفته بودند که به دلیل عارضه قلبی تنها شش ماه دیگر زنده خواهد ماند. او اکنون امیدوار است که سرنوشتش «نمونه‌ای» امیدبخش برای دیگر بیماران قبلی باشد. 

برت یانسن به دلیل ابتلا به کاردیومیوپاتی یا بیماری ماهیچه قلب در بریتانیا مورد عمل پیوند قرار گرفت. او که اکنون ۵۷ سال دارد می‌گوید سرنوشتش نشان می‌دهد که امکان زندگی طولانی مدت پس از عمل پیوند قلب وجود دارد. 

این مرد هلندی روز عمل جراحی پیوند قلبش در ماه ژوئن سال ۱۹۸۴ را مهمتر از تاریخ تولدش می‌داند. برت یانسن اکنون دارای دو فرزند پسر است و گواهی خلبانی هواپیمای بدون موتور دارد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او می‌گوید که هرگز تصور نمی‌کرد که سال‌های دهه ششم زندگی خود را تجربه کند. او اکنون به دلیل عوارض جانبی داروهایش مجبور شده است اندکی از فشار کاری خود کم کند اما تاکید می‌کند که همچنان همه کارهای مورد علاقه‌اش را می‌تواند انجام دهد. 

میانگین امید به زندگی بیمارانی که مورد عمل پیوند قلب قرار می‌گیرند ۱۶ سال است. رکورد قبلی طولانی‌ترین عمر پس از عمل جراحی قلب متعلق به یک مرد کانادایی بود که در سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۳۵ سال پس از عمل جراحی پیوند قلب درگذشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موفقیت اولین پیوند حنجره در فرانسه؛ بیمار پس از دو دهه صحبت کرد

قلب خوک اصلاح ژنتیکی شده با موفقیت به بیمار مرگ مغزی پیوند زده شد

بیمارستان بوستون عمل پیوند قلب یک بیمار را به دلیل واکسینه نشدن لغو کرد