رکوردشکنی حق‌الوکاله؛ وکلایی که پاداش ۵۵ میلیاردی ایلان ماسک را لغو کردند، ۶ میلیارد دلار می‌خواهند

ایلان ماسک
ایلان ماسک Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وکلایی که در صدور حکم دادگاه دلاوِر مبنی بر غیرقانونی بودن پاداش ۵۶ میلیارد دلاری هیات مدیره خودروسازی تسلا به ایلان ماسک نقش داشتند، طلب حق‌الوکاله ۶ میلیارد دلاری کردند.

آگهی

قاضی دادگاهی در دلاوِر ایالت متحده حدود یک ماه پیش با صدور حکمی، از ایلان ماسک، مدیرعامل خودروسازی تسلا خواست تا از پاداش ۵۶ میلیارد دلاری که هیات مدیره تسلا به او اعطا کرده بود، صرف‌نظر کند.

سه شرکت حقوقی که ادعای شاکیان را پیگیری کردند، به دادگاه دلاور اعلام کردند که حق‌الوکاله آنها ساعتی ۲۸۸ هزار و ۸۸۸ دلار بوده که در مجموع به ۶ میلیارد دلار رسیده که باید توسط تسلا پرداخت شود. آنها همچنین اقرار کردند که دستمزد درخواستی آنها از نظر اندازه مطلق «بی‌سابقه» است.

ایلان ماسک در واکنش به اقدام آنها با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «وکلایی که جز آسیب رساندن به تسلا کاری انجام نداده‌اند، ۶ میلیارد دلار می‌خواهند.»

وکلای شاکیان ادعا کرده بودند که پرداخت این پاداش، توسط خود آقای ماسک به هیات مدیره دیکته شده بود. حکم دادگاه دلاور در پایان پنج سال دعوی حقوقی که گروهی از سهامداران تسلا علیه آقای ماسک و هیات مدیره تسلا به راه انداخته بودند، صادر شد.

وکلای شاکیان مدعی هستند که تسلا باید حق‌الزحمه آنها را پرداخت کند، چرا که اجرای حکم دادگاه موجب بازگرداندن مالکیت ۲۶۶ میلیون سهم تسلا به این شرکت خواهد شد. 

هر چند که شرکت تسلا هنوز به طور رسمی واکنشی به مطالبه وکلا انجام نداده ولی به گفته مقام‌های آگاه در این شرکا احتمال دارد به این درخواست اعتراض کند. 

تیم حقوقی سهامداران شاکی متشکل از سه شرکت حقوقی، Bernstein Litowitz Berger & Grossmann و Friedman Oster & Tejtel، هر دو مستقر در نیویورک، و Andrews & Springer از ویلمینگتون بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

پیش از این، بیشترین حق‌الزحمه پرداختی به وکلا در جریان پرونده سهامداران شاکی از کلاهبرداری رخ داده در جریان ورشکستگی شرکت انرون در سال ۲۰۰۸ ثبت شده بود که برای به فرجام رساندن این پرونده ۷.۲ میلیارد دلاری در دادگاه فدرال آمریکا ۶۸۸ میلیون دلار دریافت کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت ایلان ماسک و وارن بافت در صنعت خودرو؛ بی‌وای‌دی از تسلا پیشی گرفت

ایلان ماسک در بازدید از اسرائیل از کارزار این کشور علیه حماس حمایت کرد

ماسک: نامه اعتراضی ایران به من محترمانه بود؛ نتانیاهو: خامِ ادبیات چارلز دیکنزی جمهوری اسلامی نشو