Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رونق شیرینی‌پزی به لطف خطای تسلا؛ ایلان ماسک ناچار شد برای لغو سفارش شیرینی ۲ هزار دلار پرداخت کند

ایلان ماسک
ایلان ماسک Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایلان ماسک، بنیانگذار خودروسازی تسلا ناچار شد برای پرداخت صورتحساب سفارش لغو شده خرید چهار هزار شیرینی پای که کارکنان شرکتش به یک مغازه شیرینی‌پزی سفارش داده بودند، دست به جیب شود.

آگهی

وهانی راستارینرا (Voahangy Rasetarinera) مالک شیرینی‌پزی گیوینگ پایز (Giving Pies) که در شهر سن‌خوزه آمریکا فعال است، با انتشار پیامی در اینستاگرام شرکت تسلا را متهم کرد که به کسب و کار او به عنوان یک زن‌ سیاهپوست کارآفرین ضربه زده است.

او روایت کرد که در ۱۴ فوریه سفارش پخت دو هزار شیرینی پای را از شرکت تسلا دریافت می‌کند که موعد تحویل آنها یک هفته بعد بود. اما سفارش دهنده پیش از هر گونه پیش‌پرداختی، سفارش را دو برابر می‌کند و از او می‌خواهد که آنها در بسته‌های دوتایی بسته‌بندی کند. 

خانم راستارینرا دو روز بعد با سفارش دهنده پای‌ها تماس می‌گیرد و طلب پیش‌پرداختی برای تکمیل بودجه لازم برای تهیه مواد اولیه می‌کند ولی چند ساعت بعد نماینده شرکت تسلا به او اعلام می‌کند که برنامه شرکت تغییر کرده و سفارش را لغو شده بداند. 

مالک شیرینی‌پزی گیوینگ پایز ارزش سفارش تسلا را ۱۶ هزار دلار اعلام کرد و مدعی شد که در همان دو روز، دو هزار دلار برای خرید مواد اولیه هزینه کرده بود.

خانم راستارینرا روز دوشنبه اعلام کرد که شرکت تسلا دو هزار دلار به حساب او واریز کرده است. واریز این پول پس از صورت گرفت که ایلان ماسک قول داد که از شیرینی‌پزیِ شاکی حمایت کند. آقای ماسک تاکید کرد که تسلا همیشه باید برای مردم سمبل اعتماد باشد. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

آقای ماسک پس از پرداخت صورتحساب مواد اولیه شیرینی‌پزی گیوینگ پایز از تسلا خواست که سفارش جدیدی را به آن بدهد اما خانم راستارینرا اعلام کرد که برای همکاری تازه با تسلا آماده است و مشکل پیش آمده را به حساب اشتباه‌های معمولی می‌گذارد که برای همه پیش می‌آید. با این حال او تاکید کرد که حجم سفارشی که افراد خیرِ شهر به او داده‌اند فعلا چنان بالاست که فعلا توان پذیرش سفارشی دیگری را ندارد.

طی روزهای گذشته گروهی از مردم سن‌خوزه از جمله شهردار این شهر برای حمایت از کسب و کار خانم راستارینرا برای خوردن شیرینی پای به شعبه گیوینگ پایز در این شهر رفته‌اند، اقدامی که رونق دو چندانی به کسب و کار این فعال اقتصادیِ آمریکایی بخشیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایلان ماسک: دریافت‌کننده تراشه مغزی نورالینک تنها با فکر کردن می‌تواند ماوس را حرکت دهد

ایلان ماسک: اگر ویکی‌پدیا نامش را به «آلت‌پدیا» تغییر دهد یک میلیارد دلار به آن می‌دهم

دو زن جسد پیرمردی را به بانک بردند و از حسابش برداشت کردند