ستاره سابق تیم ملی برزیل به اتهام تجاوز جنسی به ۴ سال و نیم حبس و پرداخت جریمه نقدی محکوم شد

دنی آلوز
دنی آلوز Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دنی آلوز ستاره پیشین تیم ملی برزیل و باشگاه بارسلونای اسپانیا، به اتهام تجاوز جنسی به یک زن در یک کلوپ شبانه به چهار سال و شش ماه زندان محکوم شد.

آگهی

این پرونده که ماه‌هاست دنبال می‌شود و آلوز به خاطر آن از ژانویه ۲۰۲۳ در زندان است بالاخره به مرحله صدور حکم رسید و هیئتی متشکل از سه قاضی در دادگاه بارسلون این بازیکن پیشین و ۴۰ ساله را به خاطر تجاوز به زنی در همین شهر در دسامبر ۲۰۲۲ محکوم دانست. دادگاه همچنین آلوز را به پرداخت ۱۵۰ هزار یورو به عنوان غرامت به قربانی محکوم کرد و این بازیکن به مدت ۹ سال حق نزدیک شدن به خانه یا محل کار قربانی و همچنین هرگونه برقراری ارتباط با او به هر وسیله‌ای را نخواهد داشت. 

اینس گواردیولا، وکیل آلوز اعلام کرد که به تصمیم دادگاه اعتراض خواهد کرد. پیش از این استر گارسیا، وکیل قربانی گفته بود که او و موکلش در جلسه اعلام حکم حاضر نخواهند بود. 

قربانی ۲۳ ساله اعلام کرده بود که دنی آلوز در ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ در توالت یک کلوپ شبانه در بارسلونا به او تجاوز کرده است. با این حال آلوز همواره این اتهام را رد کرده است. 

وکیل آلوز تلاش می‌کرد که در طول دادگاه بر مست بودن این بازیکن پیشین فوتبال تاکید کند و او را یکی از موفق‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال معرفی کرده بود. به اعتقاد گواردیولا، این اتهام به میراث آلوز به عنوان یک ستاره بزرگ فوتبال جهان آسیب می‌زند. 

دنی آلوز ده‌ها عنوان را با باشگاه‌های بزرگی در فوتبال جهان و اروپا از جمله بارسلونا، یوونتوس و پاری‌سن‌ژرمن کسب کرده است. او همچنین به برزیل در کسب دو کوپا آمریکا و یک مدال طلای المپیک در ۳۸ سالگی کمک کرد.  او همچنین سه بار در جام جهانی برزیل با پیراهن تیم ملی کشورش حضور داشت. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این بازیکن پیشین هنگام دستگیری عضو باشگاه مکزیکی پوماس بود اما مدیران این باشگاه بلافاصله قراردادش را فسخ کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طالبان دو نفر را در استادیوم فوتبال اعدام کردند

دادگاه بوسه زورکی؛ روبیالس حتی حق ندارد از ۲۰۰ متری هرموسو هم بگذرد

حمایت کاپیتان‌های تیم ملی فوتبال مردان اسپانیا از جنی هرموسو؛ «رفتار روبیالس غیرقابل قبول بود»