Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

لغو سفر رئیس پنتاگون به بروکسل؛ چرا وزیر دفاع آمریکا برای بار سوم در بیمارستان بستری شد؟

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا
لوید آستین وزیر دفاع آمریکا Copyright Kevin Wolf/Copyright 2024 The AP. All rights reserved
Copyright Kevin Wolf/Copyright 2024 The AP. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا بار دیگر در بیمارستان بستری شد و روز دوشنبه برای رسیدگی به مشکل مثانه تحت بیهوشی عمومی قرار گرفت. این دومین بستری شدن او در بیمارستان در سالجاری پس از عمل جراحی سرطان پروستات در ماه دسامبر بود.

آگهی

اما چرا آستین به بیمارستان بازگشته است؟

مرکز ملی پزشکی والتر رید در بیانیه‌ای اعلام کرد که آستین ۷۰ ساله روز یکشنبه به‌دلیل علائمی که نشان دهنده مشکل اضطراری مثانه بود به بیمارستان بازگشت.

در این بیانیه آمده است که آقای آستین پس از انجام یکسری آزمایش‌ها به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد و روز دوشنبه تحت بیهوشی عمومی برای رفع مشکل مثانه‌اش تحت عمل‌های مختلف که غیر جراحی بودند قرار گرفت. ماهیت این موضوع پزشکی به‌طور کامل فاش نشده است.

بیمارستان در بیانیه خود افزود که بهبود موفقیت‌آمیز پیش‌بینی می‌شود و آستین در حال حاضر تحت نظارت دقیق قرار خواهد گرفت.

نه بیمارستان و نه پنتاگون صحبتی در این باره نکرده‌اند که آیا آخرین مشکل در سلامتی آستین عارضه دیگری مربوط به سرطان پروستات وی است یا بیماری جدیدی است؟

درد پای آستین در نشست خبری یک فوریه
درد پای آستین در نشست خبری یک فوریهAP Photo

آستین تا چه مدت در بیمارستان بستری خواهد بود؟

در حالی که مشخص نیست آستین چه مدت بستری باشد اما بیمارستان می‌گوید که حضور طولانی‌مدت «پیش‌بینی نمی‌شود». بیمارستان همچنین می‌گوید که انتظار دارد آستین بتواند از روز سه‌شنبه وظایف عادی خود را از سر بگیرد.

با این حال وظایف رسمی او روز یکشنبه به کاتلین هیکس، مقام شماره دو پنتاگون و معاون آستین منتقل شد. آستین همچنین سفر برنامه‌ریزی شده این هفته به بروکسل را برای نشست وزرای دفاع ناتو لغو کرد. مقامات گفتند که شرکت او در یک نشست مجازی دفاعی درباره اوکراین بسته به وضعیت سلامتی وی خواهد بود.

بیمارستان گفت: «انتظار نمی‌رود مشکل فعلی مثانه تغییری در بهبودی کامل پیش‌بینی شده وی ایجاد کند. وضعیت بیماری سرطان وی نیز مناسب است.»

آیا آستین باید استعفا دهد؟

آستین پیش از این گفته بود که هیچ برنامه‌ای برای استعفا ندارد. جو بایدن با وجود اینکه رئیس پنتاگون بیماری و بستری شدن‌های ابتدایی‌اش را حتی از رئیس جمهوری آمریکا مخفی نگه داشته بود به او ابراز اطمینان کرده است.

آیا این یک سورپرایز بود؟

آستین در یک نشست خبری در یک فوریه گفت: «در حال بهبودی هستم اما همانطور که می‌بینید هنوز در حال بهبودی هستم.»

در آن زمان آستین گفت که همچنان کمی پا درد دارد و تحت فیزیوتراپی است.

چه زمانی سرطان پروستات آستین شناسایی و درمان شد؟

مقامات گفتند که آستین در ماه دسامبر پس از بررسی‌های معمولی برای شناسایی بیماری‌های احتمالی از طریق آزمایش خون متوجه شد که به سرطان پروستات مبتلا شده است.

آستین در تاریخ ۲۲ دسامبر در بیمارستان والتر رید بستری شد و تحت عمل جراحی پروستاتکتومی قرار گرفت.

عوارض بیماری وی چه بوده است؟

آستین در یک ژانویه گفت که درد شدید پا و همچنین درد در شکم و لگن داشته است. پس اینکه کارکنانش با اورژانس تماس گرفتند، یک آمبولانس آستین را برای بار دوم در ماه‌های اخیر به والتر رید برد جایی که پزشکان متوجه شدند که او چندین مشکل دارد که نیازمند درمان است. از جمله این مشکلات مربوط به عفونت مثانه و مشکلات شکمی می‌شد.

به گفته مقامات روز بعد آستین همچنین تب و لرز و همچنین تنفس کم عمق را تجربه کرد. مقامات گفتند که کادر پزشکی تصمیم گرفتند او را برای چند روز به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل کنند تا نظارت دقیق‌تر صورت گیرد.

یکی از محققان مرکز پزشکی سیدرز-ساینای در لس‌آنجلس به وبسایت این بیمارستان گفت: «بیش از یک سوم از بیماران مسن بستری با عفونت‌های ادراری می‌توانند درجاتی از کاهش آگاهی از محیط اطراف خود را تجربه کنند.»

طبق یک مطالعه که در سال ۲۰۲۳ در کره جنوبی انجام شد، حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از مردانی که تحت عمل جراحی پروستاتکتومی قرار می‌گیرند در طول دوره پس از عمل دچار عفونت‌های دستگاه ادراری می‌شوند و این خطر با فواصل طولانی‌تر بین تشخیص و درمان قطعی افزایش می‌یابد.

سرطان پروستات چقدر شایع است؟

سرطان پروستات جدای از سرطان پوست غیر ملانوما شایع‌ترین سرطان در میان مردان آمریکایی است. به‌طور کلی از هر هشت مرد آمریکایی یک نفر در طول زندگی خود به آن مبتلا می‌شود. اکثر مردانی که به سرطان پروستات مبتلا می‌شود به‌دلیل آن جان خود را از دست نمی‌دهند. خطر ابتلا به سرطان پروستات بر اساس سن، قومیت و عوامل دیگر متفاوت است.

آگهی

طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا، از هر ۱۰ مورد سرطان پروستات، شش مورد بعد از ۶۵ سالگی در مردان تشخیص داده می‌شود. به گفته کارشناسان مردان آفریقایی آمریکایی مانند آستین در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به آن هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات در بزرگترین دموکراسی مسلمان جهان؛ چه‌کسی میراث‌دار اوبامای آسیا در اندونزی می‌شود؟

تحول تازه در درمان سرطان پستان و پروستات؛ داروی جدید آسترازنکا در بریتانیا مجوز گرفت

دانشمندان: اغلب مبتلایان به سرطان پروستات می‌توانند بدون جراحی تنها تحت نظر باشند