Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ملکه زیبایی ژاپن با اصلیت اوکراینی به‌خاطر رسوایی ارتباط با مردی متاهل عنوان خود را پس داد

جنجال ملکه زیبایی ژاپن
جنجال ملکه زیبایی ژاپن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برنده اوکراینی الاصل مسابقه ملکه زیبایی ژاپن پس از انتشار گزارشی مبنی بر داشتن رابطه با یک پزشک متاهل، تاج و عنوان خود را پس داد.

آگهی

نامزدی کارولینا شینو برای عنوان ملکه زیبایی ژاپن در ژانویه گذشته پس از اینکه راستگرایان اعطای این عنوان به یک شهروندی که تابعیت ژاپن را کسب کرده است زیر سوال بردند، بحث برانگیز شد.

اما زمانی که هفته‌نامه «شوکان بونشون» درباره رابطه خارج از ازدواج شینو که مغایر با معیارهای شرکت در مسابقه ملکه زیبایی است مطلبی منتشر کرد این ماجرا به سمت یک رسوایی پیش رفت.

انجمن «میس ژاپن» (دوشیزه ژاپن) روز دوشنبه اعلام کرد که درخواست شینو برای بازگرداند تاج را به دلایل شخصی پذیرفته است و افزود که هیچ «میس ژاپن» دیگری برای سال ۲۰۲۴ انتخاب نمی‌شود.

شینو با تایید رابطه خود با پزشک متاهل اعلام کرد که از دست‌اندرکاران مسابقه و همچنین همسر مرد «عمیقا عذرخواهی» می‌کند.

این دختر ۲۶ ساله در اینستاگرام خود گفت: «ابتدا به دلیل آشفتگی و ترس نتوانستم حقیقت را بگویم… از کسانی که به من اعتقاد داشتند و از من حمایت کردند عذرخواهی می‌کنم.»

این مدل که در حدود پنج سالگی به ژاپن آمده است گفت: «من شرایط را جدی می‌دانم و عنوان جایزه بزرگ ملکه زیبایی ژاپن را پس می‌دهم.»

ملکه زیبایی ژاپن
ملکه زیبایی ژاپنکمیته «میس ژاپن»

مسابقات ملکه زیبایی ژاپن برای نخستین بار در سال ۱۹۵۰ برگزار شد که معیارهای آن «زیبایی به سبک ژاپنی» شامل «زیبایی درونی، زیبایی ظاهری و زیبایی اعمال و رفتار» می‌شود.

کارولینا شینو گرچه در ژاپن بزرگ شده است اما در سال ۲۰۲۲ تابعیت ژاپنی دریافت کرده است.

او پس از آنکه تاج ملکه زیبایی را کسب کرد با انتقادهایی روبرو شد. یکی از کاربران ژاپنی در شبکه‌های اجتماعی گفت: «این شخصی که ملکه زیبایی ژاپن شده است حتی نصفه و نیمه هم ژاپنی نیست بلکه ۱۰۰ درصد اوکراینی است. قطعا او زیباست اما این جایگاه متعلق به ملکه زیبایی ژاپن است.»

این جوان ۲۶ ساله در اوکراین از والدین اوکراینی به‌دنیا آمد. او پس از ازدواج مادرش با مردی ژاپنی در سن پنج سالگی به این کشور مهاجرت کرد. او ژاپنی را بسیار روان صحبت می‌کند. دو معیار مورد نظر کمیته «میس ژاپن» داشتن ملیت ژاپنی و سن بین ۱۷ تا ۲۶ سال بود که وی توانست آن‌ها را کسب کند.

این نخستین بار نیست که انتخاب ملکه زیبایی ژاپن جنجالی می‌شود. آریانا میاموتو که از پدری آفریقایی- آمریکایی و مادری ژاپنی است در سال ۲۰۱۵ به‌دلیل فیزیک بدنی دور از استانداردهای ژاپنی‌ها به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. سال بعد همین سرنوشت برای پیانکا یوشیکاوا یک زن ژاپنی که پدرش هندی است رقم خورد.

کارولینا شینو در جریان مراسم کسب تاج ملکه زیبایی ژاپن به این انتقادها اشاره کرده و گفته بود: «اغلب من را به‌عنوان یک ژاپنی قبول نمی‌کردند اما امروز از اینکه به‌عنوان یک ژاپنی کامل شناخته شده‌ام بسیار خرسندم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلبوم عکس؛ دانشجوی اهل جامائیکا به عنوان ملکه زیبایی جهان انتخاب شد

ملکه زیبایی عراق مجبور به ترک کشورش شد

عنوان ملکه زیبایی سال ۲۰۱۷ به دوشیزه‌ای از هندوستان رسید