Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گله تلویحی قلعه‌نویی به دلیل انتخاب داور کویتی برای قضاوت بازی ایران و قطر

نشست خبری
نشست خبری Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

امیر قلعه‌نویی، مربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پیش از بازی با قطر تلویحا از انتخاب داور کویتی برای قضاوت بازی ایران و قطر گله کرد و به خبرنگاران پیشنهاد داد از مسئولان برگزاری مسابقات بپرسند چرا در «برنامه‌ریزی‌ها» و «داوری» سهم ایران در این مسابقات چنین بوده است.

آگهی

ایران در شرایطی مقابل قطر به زمین خواهد رفت که قطر از امتیاز میزبانی برخوردار بوده و تماشاگران قطری حضوری پررنگ در استادیوم الثمامه دوحه خواهند داشت.

با این حال انتخاب یک داور کویتی برای قضاوت بازی ایران و قطر، محور یکی از سوال‌های مطرح شده در نشست خبری با تیم ملی فوتبال ایران بود. امیر قلعه‌نویی، مربی تیم ملی فوتبال ایران با گلایه‌ای مختصر و سرپوشیده‌ پاسخ به این سوال خبرنگاران را به خود مسئولان برگزاری این مسابقات حواله داد.

امیر قلعه‌نویی مربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره انتخاب یک داور کویتی برای قضاوت بازی ایران و قطر گفت: «این سوال را باید از مسئولان برگزاری این مسابقات بپرسید. به هر شکل انتظار ما اجرای عدالت است و همینطور هم خواهد شد. من نمی‌خواهم بیش از این درباره برگزیدن یک داور کویتی برای قضاوت بازی ایران و قطر صحبت کنم اما اگر سوالی دارید آن را از مسئولان ای‌اف‌سی [کنفدراسیون فوتبال آسیا] بپرسید.»

نمی‌خواهم بیش از این درباره برگزیدن یک داور کویتی برای
قضاوت بازی ایران و قطر صحبت کنم اما اگر سوالی دارید
آن را از مسئولان ای‌اف‌سی [کنفدراسیون فوتبال آسیا] بپرسید
قلعه‌نویی

آقای قلعه‌نویی همچنین تاکید کرد: «تیم ملی ایران در برنامه خیلی شانس نیاورده است. چنانچه شاهد بودید برای بازی مقابل ژاپن ما زیر ۷۲ ساعت فرصت استراحت داشتیم در تصمیم‌های داوری نیز یار با ما مهربان نبود. یقیقنا آنچه آسیا و دیگر کشورهایی که بازی‌ها را دنبال می‌کنند انتظار تحقق عدالت است.»

او به خبرنگاران پیشنهاد داد تا از مسئولان برگزاری مسابقات بپرسند چرا نسبت به تیم ایران هم در برنامه‌ریزی و هم داوری [که نمی‌خواهم به آن ورود کنم] اینطور بودند و آنها باید خودشان جواب بدهند.

همه می‌دانیم اگر به برد مقابل ژاپن غره شویم، در بازی
پیش رو نتیجه مناسب را کسب نخواهیم کرد و بعدش حسرت آن را خواهیم خورد
سعید عزت‌اللهی

قلعه‌نویی در ادامه تاکید کرد که در فوتبال اصل «بازی جوانمردانه» شامل همه بخش‌ها می‌شود و امیدواریم که این اصطلاح مرسوم در فوتبال در تمام ابعاد برنامه‌ریزی در این مسابقات نیز لحاظ شود.

به بردمان مقابل ژاپن غره نخواهیم شد

سعید عزت‌اللهی، هافبک دفاعی
سعید عزت‌اللهی، هافبک دفاعیAP Photo

سعید عزت‌اللهی، هافبک دفاعی بلند قامت ۲۷ ساله تیم ملی ایران نیز در این نشست خبری حاضر بود.

برد شیرین مقابل ژاپن برای ما تمام شده و مشغول آماده‌سازی برای بازی با قطر هستیم

این جوان اهل بندر انزلی که این روزها در باشگاه «وایله بلدکلوب» در سوپرلیگ دانمارک در پست هافبک دفاعی بازی می‌کند، خطاب به خبرنگاران حاضر در این نشست خبری گفت: «برد شیرین مقابل ژاپن برای ما تمام شده و ما مشغول آماده‌سازی برای بازی مقابل قطر هستیم. در این زمینه جلسه‌های تحلیلی برگزار شده تا بتوانیم از یکسری اشتباه‌ها که در مقابل ژاپن داشتیم در بازی با قطر پرهیز کنیم و بتوانیم نتیجه دلخواهمان را کسب کنیم و ان شالله بتوانیم مردم‌مان را خوشحال کنیم.»

او افزود: «اعضای تیم ملی تجربه کافی دارند و همه می‌دانیم اگر به برد مقابل ژاپن غره شویم، در بازی پیش رو نتیجه مناسب را کسب نخواهیم کرد و بعدش حسرت آن را خواهیم خورد.»

بازی دو تیم ملی ایران و قطر روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ برگزار خواهند شد. این بازی ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه الثمامه دوحه برگزار می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام ملت‌های آسیا؛ تیم ملی ایران با پیروزی مقابل سوریه به مرحله بعد صعود کرد

جام ملت‌های آسیا؛ کار دشوار تیم ملی در مقابل تیمی که سخت گل می‌خورد

یورو ۲۰۲۴؛ رونالدو پنالتی خراب کرد ولی پرتغال با درخشش کاستا حریف فرانسه در یک‌چهارم نهایی شد