Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هند دومین کشتی ماهیگیری با پرچم ایران را از دست دزدان دریایی آزاد کرد

دزدان دریایی سومالیایی با دستانی بسته
دزدان دریایی سومالیایی با دستانی بسته Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروی دریایی هند روز سه‌شنبه ۳۰ ژانویه اعلام کرد که بار دیگر یک کشتی ماهیگیری با پرچم ایران را که توسط دزدان دریایی در سواحل سومالی ربوده شده بود، آزاد کرده است.

آگهی

این کشتی ماهیگیری ایرانی که ۱۹ خدمه پاکستانی داشته، دومین شناور ایرانی است که در دو روز گذشته با عملیات نیروی دریایی هند از اسارت دزدان دریایی سومالی آزاد می‌شود.

نیروی دریایی هند روز دوشنبه اعلام کرده بود که یک کشتی ماهیگیری ایرانی با ۱۷ خدمه را که توسط دزدان دریایی در سواحل سومالی ربوده شده بود، در اقیانوس هند آزاد کرده ‌است.

عملیات روز سه‌شنبه نیروی دریایی هند برای آزادسازی شناور ایرانی، سومین عملیات از این نوع در هفته جاری بوده است. دفتر ریاست جمهوری سیشل در شرق آفریقا روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای این کشور یک کشتی سریلانکایی را که توسط دزدان دریایی سومالیایی ربوده شده بود، آزاد کردند.

بنا به گزارش نیروی دریایی هند، کشتی جنگی این کشور اواخر روز دوشنبه پس از اطلاع از ربوده شدن شناور ایرانی وارد عمل شد و این کشتی ماهیگیری با نام نعیمی را از دست ۱۱ دزد دریایی آزاد کرد.

نیروی دریایی هند اگرچه درباره سرنوشت دزدان دریایی اطلاع‌رسانی نکرده اما عکس‌هایی از کشتی ماهیگیری ایرانی منتشر کرده است که نشان می‌دهند دستان ۱۰ دزد دریایی از پشت بسته شده‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با افزایش ناامنی‌های دریایی در پی موج حملات حوثی‌های یمن در دریای سرخ از ماه نوامبر، نیروی دریایی هند سه ناوشکن خود را در آب‌های اقیانوس هند مستقر کرده است.

ناوشکن‌های هندی علاوه بر کمک به دست‌کم ۴ کشتی تجاری در آب‌های آزاد که در بحبوحه جنگ اسرائیل و حماس مورد حمله قرار گرفتند، چندین عملیات هم علیه دزدان دریایی انجام داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت چهار تونسی از سوی پلیس ایتالیا به اتهام «دزدی دریایی» و سرقت از قایق مهاجران

نمایشگاه بین‌المللی قایق دبی؛ دزدان دریایی مدرن وهک کردن سوپرقایق‌ها

درگیری نیروهای محافظ یک نفتکش ایرانی با دزدان دریایی؛ ارتش: حمله در باب‌المندب دفع شد